Biorą sprawy w swoje ręce. Za nami I Konferencja Kobiet

W sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy odbyła się I Konferencja Kobiet. Spotkanie było inicjatywą lokalnych aktywistek, które postanowiły połączyć siły i działać na rzecz kobiet.

Konferencja składała się z dwóch stref – wykładowej oraz wystawowej, udostępnionej organizacjom pozarządowym działającym w obszarze szeroko rozumianego wsparcia kobiet, w tym w zakresie rozwoju ich potencjałów i możliwości. Wśród tematów poruszanych na scenie była m.in.: herstoria naszego regionu, którą przedstawiła Katarzyna Tobór-Osadnik z Kongresu Kobiet.

– Herstoria to uzupełnienie historii o przemilczany wkład kobiet. W naszym mieście było wiele wspaniałych kobiet jak chociażby Janina Omańkowska. Jest też wiele bohaterek zbiorowych, jak pracowniczki hut, kopalń czy drobne przedsiębiorczynie. One też budowały historię naszego regionu, dlatego o nich przypominamy – komentuje Katarzyna Tobór-Osadnik.

Konferencja w dalszej części skupiła się łączeniu lokalnych aktywistek i budowaniu relacji, poprzez coaching grupowy i prezentację aktywnych kobiet działających w Chorzowie. Wydarzenie przyciągnęło sporą grupę osób, a wszyscy z obecnych zgodnie podkreślali, że to dopiero początek ich działań.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości