ChLF. Trwa odliczanie do hitu

ChLF. Trwa odliczanie do hitu

Faworyci – Budoserwis oraz Irex Gaz – nie mieli łatwych przepraw, ale zdobyli kolejne punkty. Już w najbliższą niedzielę, 16 lutego, sprawdzą się w bezpośrednim starciu! W drugiej lidze mamy nowego lidera – Contrę.

I LIGA: Tym razem nie było „spacerków”, lecz ciężka walka o zwycięstwo. Jednak zarówno Budoserwis (w meczu z coraz lepiej spisującą się Victorią Klimzowiec), jak również Irex Gaz (w spotkaniu z trzecią w tabeli Bryką) cieszyli się z kolejnego sukcesu.

Skoro obie ekipy nie tracą punktów w meczu z innymi rywalami, to ogromne znaczenie będzie mieć ich spotkanie bezpośrednie. 16 lutego o godz. 10.30 rozegrany zostanie hit Chorzowskiej Ligi Futsalu. Potentaci grali ze sobą dwukrotnie. W październiku – w 3. kolejce ChLF – Budoserwis wygrał 3:0, z kolei w grudniu – na turnieju Heiro Cup w Rzeszowie – lepszy był Irex Gaz (w identycznym stosunku).

Po przegranych Bryki i Victorii do walki o brąz włączył się Klimzowiec, który wypunktował Danmar. Już do przerwy prowadził 3:0, a w drugiej połowie dorzucił jeszcze trzy gole, po szybkich kontratakach. Piłkarze Mateco w drugim kolejnym spotkaniu nie potrafili zdobyć bramki. Po 0:1 z Hildą przegrali 0:2 z Riker-Silesią.

Szanse Wspólnie dla Chorzowa na utrzymanie w lidze – po jedenastej porażce z rzędu – są coraz mniejsze. Jeszcze kilka tygodni temu w trudnej sytuacji znajdowała się AC Hilda, ale po udanym początku drugiej rundy zrównała się punktami z Zotex-Thunderem i Gemini, a do Danmaru traci zaledwie punkt.

13. kolejka
Victoria Klimzowiec – Budoserwis 1:2

Zawora – Ogórek, Stec;
Bryka – Irex Gaz 3:4
Bielanik, Filip, Wąsik – Kubicki 2, Langner, Lokwenc;
Riker-Silesia – Mateco 2:0
Malec 2;
AC Hilda – Wspólnie dla Chorzowa 6:1
Zając 2, Kandziora, Mierzwa, Piech, Zaremba – Karcz;
Zotex-Thunder – Gemini Alpol 4:3
Nowak 2, Molo, Caus – Grzesik 2, Gaszi;
Klimzowiec – Danmar Kuś 6:1
Budzik 2, Stefański 2, D. Malik, Koniarek – M. Malik.

Tabela: Budoserwis 39 pkt., Irex Gaz 36, Bryka 24, Victoria 21, Klimzowiec 21, Mateco 20, Riker-Silesia 19, Danmar Kuś 13, Zotex-Thunder 12, Gemini Alpol 12, AC Hilda 12, Wspólnie dla Chorzowa 3.

II LIGA: Autor Team otwierał tabelę przez ponad cztery miesiące (od 5 października 2019 r.). Stracił prowadzenie w minioną sobotę, przegrywając ze Stoksonem 5:6. Jego potknięcie wykorzystała Contra, która nie miała problemów w meczu z ostatnim w tabeli zespołem Tele-Nat&Milon (cztery gole strzelił Dominik Swatek).

Kolejne spotkanie przegrał Efekt (1:2 z Tajfunem) i jeśli chce się liczyć w walce o awans, musi znów zacząć punktować. Problem w tym, że w następnej kolejce trafia na rozpędzoną Contrę. Do czołówki doszlusował Dam Pack Kalimex – od sześciu kolejek nie doznał porażki, w sobotę pokonał po zaciętym spotkaniu Kraken Team. Po raz pierwszy w tym roku Koreja.pl musiała uznać wyższość rywala (2:3 z Wert Know How).

13. kolejka
Efekt Chorzów – Tajfun 1:2

Kucab – Adamus, Szernich;
Dam Pack Kalimex – Kraken Team 5:4
Tkocz 3, Misterka, R. Oczko – Malordy 3, Lenert;
Wert Know How – Koreja.pl 3:2
Kocieł 3 – Szaton 2;
Stokson – Autor Team 6:5
K. Kolebski 2, Gieroń, Gołębiowski, Rotuski, Różański – Czopnik 3, Bejm, D. Matusiak;
KS Siekiera Piła – WSD 4:6
Błaszczyk 2, Gasz, Liksza – Skiba 3, Pogoda 2, A. Sabalski;
Contra – Tele-Nat&Milon 5:1
Swatek 4, Misdzioł – Kuczek.

Tabela: Contra 32 pkt., Autor Team 31, Efekt 27, Dam Pack Kalimex 26, Tajfun 20, Kraken Team 18, Stokson 18, WSD 17, Wert Know How 16, Koreja.pl 16, Siekiera Piła 6, Tele-Nat&Milon 0.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości