Lokale dostępne na działalność kulturalną

Lokale dostępne na działalność kulturalną

Klub podróżnika, kawiarnia literacka, a może scena to działań performatywnych? To tylko niektóre z rodzajów aktywności, jakie można prowadzić korzystając z projektu „Lokal na kulturę”. Urząd Miasta otworzył drzwi 3 lokali położonych w centrum miasta i zaprasza do współpracy.

– Zaproponowaliśmy minimalną stawkę za metr kwadratowy na poziomie od 6 do 8 złotych. To lokale w ścisłym centrum miasta, dlatego na wolnym rynku ich najem kosztowałby znacznie więcej – tłumaczy Mariola Roleder, Zastępczyni Prezydenta Chorzowa

Programem objęte zostały pomieszczenia przy ul. Wolności 60, Jagiellońskiej 3 i Sobieskiego 10. Aby prowadzić w nich działalność kulturalną (również zarobkową) trzeba stanąć do przetargu. Oferty będzie oceniała specjalna komisja, która przede wszystkim skupi się na ciekawych, innowacyjnych pomysłach związanych z propagowaniem szeroko pojętych działań kulturalnych. Wpływ na wybór będzie miało również doświadczenie oferenta, jego osiągnięcia, wstępna koncepcja zagospodarowania lokalu i kwota zaoferowanej stawki czynszowej.

Do przetargu można zgłaszać się do 6 marca w Wydziale Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta. Szczegóły na stronie Biuletynu Informacji Publicznej oraz pod numerami telefonu: 32 416 50 00 (wew. 224 lub 417) i 695 561 274.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa