Czeskie historie w Dopełniaczu

Czeskie historie w Dopełniaczu

Co Ślązacy mają wspólnego z Czechami? Co łączy Prezydenta Brazylii z amerykańską Sekretarz Stanu? Czy Czechy to to samo co Republika Czeska? Odpowiedzi na te pytania padną na spotkaniu z Jackiem Tomasem Lubosem autorem książki „Czeskie historie”.

Czeskie historie to zbiór intrygujących opowieści o wydarzeniach z historii naszych południowych sąsiadów. W książce przeczytamy m. in. o próbach ucieczki ku wolności z czerwonej Czechosłowacji, o tragicznej historii miasta Most, które podzieliło los polskiej Miedzianki, o najstarszej ceramice na świecie znalezionej w miejscowości Dolní Věstonice czy też o tragedii czeskich Żydów w Protektoracie Czech i Moraw. Książka zaciekawi zarówno miłośników wszystkiego, co czeskie, jak i tych, którzy lubią dobrą literaturę oraz fascynujące, choć mało znane historie.

Poza dyskusjami o naszych południowych sąsiadach będzie można skosztować popularnych czeskich smakołyków – lentilek i Kofoli. Spotkanie odbędzie się w czwartek 13.02 w Księgarni Dopełniacz. Początek o godzinie 18:30.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa