Reklama:


Spędź Walentynki w „Zakochanej banie”

Walentynkowy przejazd "Zakochanej bany" stał się już tradycją.Fot.: Tramwaje Śląskie

Jak co roku w Walentynki na torach konurbacji pojawi się „Zakochana Bana”. Wyjątkowy tramwaj będzie kursować od zajezdni w Chorzowie Batorym, między pl. Wolności, pętlą Słoneczna a pl. Miarki w Katowicach. Wśród atrakcji m.in. konkursy z nagrodami i muzyka na żywo.

Zwykle w Walentynki w rolę „Zakochanej bany” wciela się zabytkowy wagon typu N. W tym roku będzie jednak inaczej.

– Postanowiliśmy przenieść romantycznego ducha „Zakochanej bany” do wagonu typu 13N – historycznego pojazdu wyprodukowanego w 1967 roku. Można powiedzieć, że jest on bardziej wyjątkowy niż eNka, bo wagonów typu N mamy 4, a 13N, o numerze bocznym 308, jest jedyny – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Jedyny w swoim rodzaju jest też tramwaj „Zakochana bana”, który do podróży zaprasza przede wszystkim zakochanych, kusząc wnętrzem ozdobionym miłosnymi symbolami, romantyczną muzyką graną na żywo, słodkim poczęstunkiem oraz konkursami, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.

– W tym roku dla pasażerów zagra saksofonista, a w konkursach do wygrania będą m.in. bilety do Multikina, Filharmonii Śląskiej, Teatru Rozrywki i Teatru Śląskiego. Dzięki współpracy z Zarządem Transportu Metropolitalnego w „Zakochanej banie” nie trzeba będzie kasować biletów. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach „Zakochana bana” wypełni się zakochanymi, a może też spowoduje, że ktoś pozna w tramwaju swoją „walentynkę”… – mówi Andrzej Zowada

W tym roku „Zakochana bana” wyruszy w trasę w piątek 14 lutego z zajezdni w Chorzowie Batorym punktualnie o 14:03. Następnie będzie kursować między placem Wolności, pętlą Słoneczna i placem Miarki w Katowicach, odbywając też jeden kurs do zajezdni w Zawodziu, by w ostatnim kursie o 18:55 z placu Wolności zjechać do zajezdni w Chorzowie Batorym. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny na stronie Tramwajów Śląskich.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości