Reklama:


W lewo, w prawo i w lewo. Zebra nauczy Cię tego

Nowa maskotka Straży Miejskiej została entuzjastycznie przyjęta przez najmłodszychFot.: M. Banduch

Straż Miejska w Chorzowie odwiedziła przedszkole Hajduczek i zaprezentowała nową kampanię edukacyjną kierowaną do dzieci. Akcję ma wspomóc oficjalna maskotka jednostki – pani Zebra.

– Chcemy edukować dzieci, żeby bezpiecznie przechodziły przez przejście dla pieszych. Niejednokrotnie jest tak, że dorośli będąc z dziećmi nieprawidłowo przechodzą przez jezdnię. Być może dzieci zwrócą uwagę opiekunom, że należy przechodzić na drugą stronę w miejscu dozwolonym – komentuje Henryk Rusnak, oficer prasowy Straży Miejskiej w Chorzowie

W trakcie wizyty w przedszkolu strażnicy stworzyli mini-miasteczko ruchu drogowego, co ułatwiło najmłodszym zapoznanie się z tym, jak należy prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Nowa maskotka, pani Zebra, będzie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Straż Miejską w szkołach i przedszkolach. Aktualnie maskotka jeszcze nie ma imienia, ale strażnicy wierzą w kreatywność dzieci, które na pewno podsuną im pomysł.

– Starsze dzieci mają już wyrobione prawidłowe nawyki jak zachowywać się na przejściu dla pieszych, choć niektórym wciąż zdarza się zapominać. Jestem tu, aby im o nich przypomnieć – przekonuje pani Zebra.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości