Reklama:


Zlot absolwentów na 70-lecie ZST nr 1

Zlot absolwentów na 70-lecie ZST nr 1

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina” – ta dewiza przyświeca obchodom 70-lecia ZST nr 1. Absolwenci i przyjaciele szkoły – zapiszcie datę 6 czerwca w kalendarzach.

Rok 2020 przynosi wyjątkowy jubileusz dla ZST nr 1 przy ul. Sportowej – szkoła będzie obchodzić 70 lecie istnienia. Przez ten czas kilka razy zmieniała nazwę, od Państwowego Liceum Górniczego, po Technikum Górnicze, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 i wreszcie Zespół Szkół Technicznych nr 1. Bez względu na nazwę od siedemdziesięciu lat jest niemym świadkiem historii pisanej przez uczniów, nauczycieli, pracowników administracyjnych i pracowników obsługi, a także ich przyjaciół i rodziny. Każdy zostawił tu cząstkę swojego życia.

– Okres edukacji w szkole przypadł na najpiękniejsze lata naszej młodości. Jeśli się spotkamy, czeka nas moc wzruszeń. Powrócimy do „tamtych czasów”, odświeżymy kontakty z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami. Może nawiążemy nowe? – zapowiadają organizatorzy na stronie internetowej szkoły

Z okazji 70-lecia szkoły utworzona zostanie Sala Historii i Tradycji. Dyrekcja Szkoły oraz Komitet Organizacyjny zwraca się z prośbą do absolwentów, nauczycieli i wszystkich osób, które miały jakikolwiek kontakt ze szkołą w latach 1950-2020, o udostępnianie zdjęć i innych materiałów (dawne podręczniki, dyplomy, świadectwa), znajdujących się w prywatnych zbiorach. Pomogą one odtworzyć historię Szkoły i klimat tamtych lat. Można również wysyłać wspomnienia związane ze szkołą – zostaną zamieszczone na stronie internetowej. Wszystkie wymienione materiały można udostępnić drogą mailową na adres zst1ch@wp.pl. Kartę zgłoszeniową do udziału w zjeździe absolwentów można pobrać w tym miejscu.

W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz Hospicjum w Chorzowie.

Program obchodów 6 czerwca 2020:

11:30 – rejestracja uczestników
12:00 – oficjalne otwarcie i część artystyczna
14:00 – zwiedzanie szkoły i oglądanie okolicznościowych wystaw
15:00 – piknik na boisku szkolnym

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości