Zobacz z bliska małe gepardy

Nadchodzące wydarzenie, to jedna z niewielu okazji aby poznać kulisy pracy z dużymi kotami i móc na żywo zobaczyć małe gepardyFot.: Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Choć Dzień Kota przypada w poniedziałek, to w chorzowskim ZOO będzie świętować już w niedzielę. W tym dniu goście będą mogli bliżej poznać najmłodsze koty ze śląskiego ogrodu – młode gepardy.

Opiekunowie małych gepardów zapraszają na spotkanie o godzinie 13:00, przy budynku gepardziarni. Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda codzienna praca z dużymi kotami oraz na czym polega stosowany przez opiekunów enrichment. Specjalna niespodzianka z okazji Dnia Kota czekać będzie na lwy, dlatego warto o godzinie 14:00 odwiedzić ich budynek (szyby ekspozycyjne od strony wolier panter).

Będzie też okazja by dać prezent kotom z chorzowskiego ZOO. Upominki można zostawiać w koszu przy budynku lwów. Koty ucieszą się z różnych zabawek (akcesoria specjalnie dedykowane dla zwierząt – piłek, kul smakul itp.) oraz przysmaków i gryzaków dentystycznych. ZOO prosi o to, by nie przynosić pluszaków.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości