ChLF. Ależ to będzie walka!

ChLF. Ależ to będzie walka!

Irex Gaz jako pierwszy w tym sezonie pokonał Budoserwis, zrównał się z nim punktami, ale i tak nie może być w pełni zadowolony. Walka o tytuł do samego końca powinna trzymać w napięciu. W drugiej lidze Contra długo nie nacieszyła się prowadzeniem w tabeli.

I LIGA: Gdyby Budoserwis pokonał w niedzielę Irex Gaz, powiększyłby przewagę nad najgroźniejszym rywalem do sześciu punktów i miałby tytuł na wyciągnięcie ręki. Tak się jednak nie stało. W hicie ChLF przez długi czas bramek nie oglądaliśmy. Były okazje z obu stron, ale przez ponad 30 minut Paweł Grzywa (Irex Gaz) oraz Michał Gruszecki (Budoserwis) zachowywali czyste konto.

W końcu jednak Rafał Górny przelobował wychodzącego z bramki Gruszeckiego, dając Irex Gazowi prowadzenie. Ten sam zawodnik w 37. minucie trafił na 2:0, wykorzystując złe wybicie piłki przez jednego z rywali. Mistrz Chorzowa dążył do strzelenia trzeciego gola, w tym celu wycofał bramkarza, ale nie przyniosło to efektu.

Dlaczego było to tak ważne? Bo jesienny mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Budoserwisu 3:0. Irex Gaz jest pierwszym pogromcą lidera, zrównał się z nim punktami, ale ma gorszy bilans meczów bezpośrednich. Musi nie tylko wygrywać, ale także liczyć na potknięcie rywala. Rywalizacja o mistrzostwo powinna być pasjonująca do ostatniej kolejki.

Relację z hitu ChLF można zobaczyć TUTAJ>>

Piłkarze Klimzowca zrewanżowali się Victorii za porażkę z pierwszej rundy (1:5). Pierwszy halowy mistrz Chorzowa (z 2001 r.) w ostatnich tygodniach złapał odpowiedni rytm, a wygrana z Victorią 4:3 była już czwartą z rzędu. W walce o brąz Klimzowiec goni Brykę, która w tej kolejce bez większych problemów zainkasowała punkty w spotkaniu z Zotex-Thunderem.

Trwa czarna seria Mateco, które w rundzie rewanżowej nadal nie zdobyło punktu. Tym razem uległo „Kusiom”, którzy po dwóch miesiącach przerwy mieli powody do radości. Remis w spotkaniu Gemini z Hildą sprawił, że w strefie spadkowej znalazł się Zotex-Thunder.

14. kolejka
Victoria Klimzowiec – Klimzowiec 3:4

Kłosek 2, Błaszkiewicz – Błaszczyk 2, Koniarek 2;
Gemini Alpol – AC Hilda 1:1
Grzesik – Zając;
Budoserwis – Irex Gaz 0:2
Górny 2;
Bryka – Zotex-Thunder 10:3
Klama 3, Grudzień 2, Grosicki, Maszczyk, Tomczyk, Wąsik, Wojtyna – Kaczmarczyk 2, Nowak;
Danmar Kuś – Mateco 2:1
Kowalski, Pleszak – Majchrzak;
Mecz Wspólnie dla Chorzowa – Riker-Silesia został przełożony.

Tabela: Budoserwis 39 pkt. (14 meczów), Irex Gaz 39 (14), Bryka 27 (14), Klimzowiec 24 (14), Victoria Klimzowiec 21 (14), Mateco 20 (14), Riker-Silesia 19 (13), Danmar Kuś 16 (14), Gemini Alpol 13 (14), AC Hilda 13 (14), Zotex-Thunder 12 (14), Wspólnie dla Chorzowa 3 (13).


II LIGA: Przed tygodniem piłkarze Contry awansowali na fotel lidera. Prowadzeniem cieszyli się jednak zaledwie przez siedem dni. W 14. kolejce musieli uznać wyższość Efektu, który po dwóch porażkach wziął się w garść i dzięki temu nadal może myśleć o awansie do I ligi.

Na szczyt powrócił Autor Team, który nie dał szans ekipie Wert Know How. Drużyną najdłużej niepokonaną jest obecnie Dam Pack (7 meczów bez porażki), ale w tej kolejce wcale nie miał łatwej przeprawy z przedostatnim zespołem tabeli. Ostatecznie pokonał 4:3 Siekierę Piłę, która po stronie strat ma już trzycyfrowy wynik (101 goli) – jako pierwsza w tym sezonie.

Mieliśmy hit w elicie, będziemy mieć także w drugiej lidze. W następnej kolejce (22 lutego, godz. 12.10) Autor Team zagra z Contrą.

14. kolejka
Tele-Nat&Milon – Koreja.pl 0:4

Kempka, Kremer, Stefan, Szaton;
Dam Pack Kalimex – KS Siekiera Piła 4:3
Gajda 2, Cop, Tkocz – Gasz, Iwański, Liksza;
Tajfun – Kraken Team 1:1
Łojek – Lenert;
Autor Team – Wert Know How 6:2
Czopnik 2, Maciejowski, D. Matusiak, M. Matusiak, Węgrzyn – Johna, Kocieł;
Efekt Chorzów – Contra 3:1
Painta 2, Wronowski – Misdzioł;
WSD – Stokson 4:4
Banaszak, Pogoda, Rygol, Woronko – Gołębiowski 2, Gieroń, Stolecki.

Tabela: Autor Team 34 pkt., Contra 32, Efekt 30, Dam Pack Kalimex 29, Tajfun 21, Koreja.pl 19, Stokson 19, Kraken Team 19, WSD 18, Wert Know How 16, KS Siekiera Piła 6, Tele-Nat&Milon 0.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa