Reklama:


Zajęcia muzyczne w Skansenie

Zajęcia muzyczne w Skansenie
Wto śpiywo, szumnie sie miywo - to kolejna pozycja w ofercie edukacyjnej SkansenuFot.: archiwum MGPE

W Skansenie pojawił się nowy cykl lekcji muzealnych zatytułowanych „Wto śpiywo, szumnie sie miywo”. Jest to oferta skierowana dla najmłodszych, którzy poprzez muzykę będą mogli poznawać ludową kulturę i historię.

Spotkania cyklu przeznaczone są dla uczniów klas I-III. W trakcie zajęć uczniowie będą śpiewać i muzykować, poznawać pieśni ludowe oraz instrumenty muzyczne. Zajęcia urozmaicone będą o elementy ćwiczeń muzyczno-ruchowych.

„Gdzie żeś to bywał czorny baranie”, „Miała baba koguta” czy „Nie chce cie znać” – te pieśni zna chyba każdy. Ale nie każdy wie, że znamy je także dzięki pracy prof. Adolfa Dygacza. Wszystkiego o pieśniach ludowych i prof. Dygaczu będzie można dowiedzieć się podczas lekcji muzealnych organizowanych od lutego do czerwca w ramach projektu „Digitalizacja zbiorów prof. Adolfa Dygacza – etap II”. Cykl zajęć dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapisy na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji i Popularyzacji, tel. 32 241 07 18 w. 204. Koszt to 10 zł za osobę (dzieci) oraz 1 zł opiekunowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości