Reklama:


Samorządy dostały elektryczne rowery od Metropolii

Samorządy dostały elektryczne rowery od Metropolii

Dziś na chorzowskim rynku miał miejsce finał akcji „Rowerem lub na kole”, w ramach której Metropolia przekazała samorządom rowery elektryczne. Chorzów swoje rowery udostępni Straży Miejskiej i urzędnikom.

– To kolejne działania proekologiczne. Dzięki temu część z nas przesiądzie się z samochodów na rowery elektryczne – komentuje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa

W sumie do Chorzowa trafiło 8 elektrycznych rowerów: 4 będą do dyspozycji Urzędu Miasta, 2 dla Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a pozostałe 2 trafią do Straży Miejskiej.

Do dyspozycji miejskich instytucji będą nowoczesne pojazdy, wykonane z wysokiej klasy podzespołów. Rowery, które trafiły do Chorzowa wyposażone są w centralny silnik o dużym momencie obrotowym, pojemną baterię, dobre przerzutki i hamulce hydrauliczne.

– Wszystko jest przystosowane do tego, aby rowery dobrze i długo służyły użytkownikom – deklaruje Grzegorz Bargielski, współwłaściciel firmy Geobike

Projekt Metropolii zwraca uwagę na ekologię w codziennych wyborach, takich jak np. to, jakim środkiem transportu udamy się do pracy. Ponadto, promuje polki produkt. Przetarg na produkcję rowerów wygrała firma Geobike, która wyprodukowała rowery w montowni w Szczecinie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości