Reklama:


Znane miejsce w Parku Śląskim przestało istnieć

Znane miejsce w Parku Śląskim przestało istnieć
Opuszczona Wioska Rybacka Fot.: Park Śląski

Budynek po Wiosce Rybackiej został wyburzony. Choć miejsce przez lata wtopiło się w krajobraz Parku Śląskiego, to drewniany budynek przestał spełniać funkcji gastronomicznej i stał się schronieniem dla bezdomnych.

Wioska Rybacka ostatni raz działała w sezonie 2018. Od tego momentu obiekt nie funkcjonował, a jego już wtedy nie najlepszy stan techniczny stopniowo się pogarszał. Istniało realne zagrożenie dla osób przebywających w jego pobliżu. W ostatnich tygodniach w obiekcie schronienie znajdowali bezdomni.

Istniało realne zagrożenie zaprószenia ognia przez osoby szukające tam schronienia. Mogłoby to mieć katastrofalne skutki m.in. dla funkcjonowania i bezpieczeństwa mającej swój przebieg tuż nad obiektem kolejki linowej „Elka”. Właśnie w obawie o bezpieczeństwo tych osób oraz pasażerów kolejki oraz spacerowiczów zarząd Parku Śląskiego podjął decyzję o wyburzeniu obiektu.

– Jesteśmy przekonani, że przestrzeń Parku Śląskiego na tym zyska, zwłaszcza, że jednym z ważnych elementów Programu Modernizacji, który jest obecnie realizowany na terenie Parku Śląskiego, jest przebudowa pobliskiego Kanału Regatowego – deklaruje Park Śląski, za pośrednictwem oficjalnego konta w serwisie facebook.com

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości