Reklama:


Wiemy, ile zebrano na balu przedsiębiorców

Charytatywny Bal Prezydenta Chorzowafot.: Jakub Grygiel

85 200 zł – to kwota, którą wylicytowali uczestnicy Balu Prezydenta, który odbył się w Miejskim Domu Kultury Batory.

Bal odbywa się od sześciu lat, a pieniądze trafią do Fundacji Spectrum Liberi i Fundacji Afriquia.

– Jest to okazja do spotkania się, do wymiany doświadczeń i wsparcia potrzebujących. W tym roku zbieramy na rzecz dwóch fundacji – mówi Piotr Małecki, prezes Centrum Przedsiębiorczości.

Podczas balu wręczane są również nagrody dla najlepszych przedsiębiorców. W tym roku wyłoniono troje laureatów bez podziału na kategorie. Statuetki Diamentów odebrali Joanna i Michał Rutkowscy z telewizji Com TV, Michał Wróblewski – prezes Map System sp. z o.o., właściciel kompleksu Sztygarka oraz Jerzy Bębenek – prezes firmy Transbej.

Po części oficjalnej rozpoczął się bal, który co pewien czas był przerywany licytacjami różnych przedmiotów przekazanych na aukcję. Między innymi były to spinki do mankietów i wisiorek z kamieniem szlachetnym. Do prezentu dołączony był liścik z podziękowaniami i podpisami pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. Były też porcelanowe filiżanki od premiera Mateusza Morawieckiego i marszałka senatu Tomasza Grodzkiego.

– Cieszymy się, że co roku możemy spotkać się w takim gronie i wspólnie bawić się, ale także wesprzeć organizacje charytatywne. To budujące, że przedsiębiorcy tak hojnie wspierają beneficjentów balu – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości