Reklama:


Artyści z czterech krajów wystąpią w SDK, by pomóc Martinowi

Artyści z czterech krajów wystąpią w SDK, by pomóc Martinowi

Wieczór Czterech Kultur to wyjątkowa okazja, aby poznać piękno kultury innych regionów Europy, czyli czterech miast partnerskich Chorzowa. Artyści z ÓZD, Iserlohn, Tarnopola i Chorzowa wystąpią 21 marca w Starochorzowskim Domu Kultury.

W sobotnie popołudnie na Krajcoku nie zabraknie atrakcji. Imprezę otworzy występ rockowej grupy LUZ BLUS z wokalistami z Węgier, Tarnopola oraz Chorzowa. Po nim przyjdzie czas na 30 minutowy koncert muzyki z lat 80tych. Dalej na scenie wystąpią młodzi artyści z grup Freeland i ÓMI z widowiskiem pt. Chroń Ziemię. Na koniec wystąpi grupa tańca ludowego z Węgier, której towarzyszyć będzie koncert pieśni ludowych z Ukrainy. W przerwie będzie możliwość spróbowania węgierskiego gulaszu z oryginalnymi przyprawami, jako ważny symbol kultury tego kraju.

Wszystko połączy idea charytatywnej pomocy na rzecz niepełnosprawnego sportowca Martina z Chorzowa. Martin jest podopiecznym Fundacji Gramy do Końca, która w trakcie imprezy przeprowadzi zbiórkę pieniędzy i licytacje przedmiotów. Uzyskane w ten sposób środki pomogą Martinowi w zakupie protez nóg.

Impreza odbędzie się w sobotę 21 marca w Starochorzowskim Domu Kultury o godzinie 17:00. Bilety dostępne są w kasie SDK w cenie 1zł.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości