Jazzowy poniedziałek w Browarze Przystań

Jazzowy poniedziałek w Browarze Przystań

Browar Przystań w Parku Śląskim rozpoczyna dziś nowy cykl imprez. Jego inauguracją będzie koncert jazzowego duetu Kotowicz/Grygo Duo.

– Muzyka od zawsze była obecna w Przystani. Wracamy do tych tradycji. Zapraszamy na nowy cykl muzyczny: Poniedziałki Jazzowe w Browarze Przystań. W każdy poniedziałek będziemy prezentować najlepsze, najnowsze i najciekawsze zespoły jazzowe – zapowiadają organizatorzy na stronie wydarzenia

Koncert rozpocznie się o 18.30. Będzie podzielony na dwa sety, między którymi będzie przerwa 15 minut. Bilety w cenie 35 zł można rezerwować telefonicznie 32 723 24 10 lub mailowo info@browar-przystan.pl, a także kupić a miejscu.

Kotowicz/Grygo Duo jest najdłużej wykonywanym projektem przez powyższych artystów. W repertuarze zespołu można usłyszeć całą gamę gatunków muzyki rozrywkowej m.in.: kompozycje własne, standardy jazzowe czy utwory z muzyki popularnej. W założeniu koncertowym muzycy starają się przybliżyć słuchaczom namiastkę historii jazzu oraz jego wiele odcieni.

Kuba Kotowicz jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wibrafonu i marimby profesora Bernarda Maseli. Prowadzi aktywne życie artystyczne występując jako kompozytor, wibrafonista i perkusista. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów muzycznych m.in: konkursu wibrafonowego i marimbowego w ramach festiwalu DRUM FEST, Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Ogólnopolskich przesłuchań CEA i wielu innych. Jest członkiem takich zespołów jak: XXANAXX (wersja akustyczna), Symetrio i Music Mahal, Bartłomiej Łupiński Quintet. Na swoim koncie ma liczne występy na polskich jak i zagranicznych scenach muzycznych oraz współpracę z wieloma artystami tj. Baranovski, Atari Wu, Lukasyno, Edilson Sanchez. Do ważniejszych wydarzeń można zaliczyć: trasę koncertową “Ciepło Tour” z zespołem XXANAXX, solową trasę koncertową po Szwecji, koncert w ramach festiwalu Jazz Jamboree, koncert w Polskim Instytucie w Bratysławie, koncert zamykający galę festiwalu „OFF Camera“ w sali kongresowej ICE Kraków, koncert w ramach festiwalu „Industriada 2016 organizowanego przez Muzeum Śląskie oraz liczne występy na scenie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W roku 2019 nakładem norweskiego wydawnictwa „Musikforlag“ wydał swój pierwszy utwór na wibrafon solo – Good Vibes.

Arek Grygo – pochodzacy z Bialegostoku klawiszowiec, producent, absolwent Wydzialu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie elektronicznych instrumentów klawiszowych. Jest członkiem zespołów H2J Trio, Mow, Yukaa, na co dzień pracuje również z Dawidem Kwiatkowskim. Ma na koncie współpracę z takimi artystami jak: Daria Zawiałow, Olga Szomańska, Jules Buckley, Jacob Collier, Alfredo Rodriguez, Pedrito Martinez, Greg Clark Jr, Yoran Vroom, Wojtek Pilichowski, Paweł Tomaszewski, Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Paweł Dobrowolski, Piotr Schmidt, Kuba Badach, Piotr Zaczek, Kinga Glyk.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości