Fragment dachu, rynna i antena porwane przez wiatr. Żniwo nocnej wichury.

Fragment dachu, rynna i antena porwane przez wiatr. Żniwo nocnej wichury.
Wichura spowodowała zniszczenia w całym mieście.fot. Mariusz Banduch

W niedzielę po południu ogłoszono ALERT RCB ze względu na bardzo silny wiatr. Choć wichura nie doprowadziła do tragedii, to przyniosła pewne zniszczenia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, od godziny 22:00 do 8:30 Staż Pożarna w Chorzowie wyjeżdżała do 10 zdarzeń, z czego 6 związanych było z powalonymi przez wiatr drzewami. Na ul. Niedźwiedziniec powalone drzewo zablokowało ruch. Wiatr zebrał swoje żniwo również w innych rejonach miasta. Na ul. Katowickiej 47 powalone drzewo zablokowało wjazd do biurowca. Potencjalnie najgroźniejsze w skutkach mogło być zdarzenie przy wjeździe na DTŚ na wysokości ul. Gałeczki, gdzie drzewo zablokowało wjazd na średnicówkę. Osoba zgłaszająca zdarzenie zdążyła częściowo udrożnić przejazd, a strażacy, którzy dotarli na miejsce całkowicie usunęli przeszkody.

W nocy odnotowano również 4 incydenty budowlane. Wiatr w jednym z budynków oderwał blachę opierzenia dachu o długości 3 metrów. Wśród zniszczeń budowlanych jest również oderwana rynna, antena satelitarna i plastikowe panele elewacyjne budynku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości