Młodzi zadecydują o tym, co będzie się działo na „Starym”

Młodzi zadecydują o tym, co będzie się działo na „Starym”

Dotychczas największym powodzeniem cieszyły się tutaj potańcówki dla seniorów i koncerty śląskich szlagierów. W programie były też inne imprezy, ale to seniorzy grali w SDK-u pierwsze skrzypce. Teraz instytucję czeka nowe otwarcie, za sprawą grantu, który otrzymała z Narodowego Centrum Kultury.

Zastrzyk gotówki pozwoli podpytać o oczekiwania młodych mieszkańców najstarszej dzielnicy Chorzowa.

– W marcu ruszamy z konsultacjami społecznymi. Naszych seniorów znamy już doskonale, dlatego teraz czas na zebranie informacji o upodobaniach kulturalnych młodszych mieszkańców. Będziemy pytać o ulubionych artystów i nowe media. Wspólnie chcemy stworzyć ofertę atrakcyjną dla różnych pokoleń chorzowian – wyjaśnia Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury

Badania to tylko pierwszy etap nowego projektu. W drugim mieszkańcy będą mogli otrzymać środki na organizację wydarzeń w Starochorzowskim Domu Kultury.

– Utarło się, że to domy kultury tworzą ofertę, z której korzystają mieszkańcy. Tym razem program ułożymy wspólnie, a najważniejsza będzie inicjatywa naszych gości. Liczę że pojawi się wiele ciekawych pomysłów na koncerty i warsztaty. Kto wie – może wspólnie zrobimy nawet instalację artystyczną? – komentuje Tomasz Ignalski

Pierwsze inicjatywy realizowane będą już w tegoroczne wakacje. Na badania i granty dla mieszkańców Starochorzowski Dom Kultury otrzymał 30 tys. złotych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa