Reklama:


Kolejna edycja Biegu Wiosennego już w ten weekend

Kolejna edycja Biegu Wiosennego już w ten weekend

Ponad 2 tysiące osób zapisało się na Bieg Wiosenny w Parku Śląskim. W niedzielę uczestnicy pokonają 10-kilometrową trasę, prowadzącą po alejach Parku Śląskiego z finiszem na bieżni „Kotła Czarownic”.

To już ósma edycja Biegu Wiosennego i trzeci raz jego uczestnicy przebiegną z Pól Marsowych na Stadion Śląski, przecinając metę na bieżni lekkoatletycznej. W ostatniej edycji start ukończyło 2348 osób. Najlepszy był Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał rewelacyjny czas – 31 minut i 17 sekund. Pobił tym samym rekord trasy.

– Padło bardzo dużo rekordów życiowych, bo na starcie stanęło wielu debiutantów. Pogoda też sprzyjała szybszemu bieganiu. Meta na chorzowskim gigancie działa magicznie. 10 kilometrów to dystans niemal dla każdego i dzięki temu startowi, każdy ma szansę poznać obiekt z perspektywy zawodnika – przyznaje August Jakubik, który pomaga w organizacji imprez biegowych w Parku Śląskim

Trasa nadchodzącej edycji będzie dokładnie taka sama, jak przed rokiem. Można zaliczyć ją do górskich, więc nie należy do łatwych. Ma jednak ciekawy profil i atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawodnicy mają do pokonania jedną, bardzo urozmaiconą pętlę i dosyć długi podbieg przy alei Leśnej. Bieg z Pól Marsowych wystartuje o godzinie 11:00. W przygotowanych przez organizatorów w pakietach startowych znajdą się: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz chip i numer startowy z agrafkami.

Tak przebiegła VII edycja Biegu Wiosennego w zeszłym roku.

– Nasz start to świetna okazja na rozruch po przerwie zimowej. Liczymy na dobrą pogodę do biegania. Przygotujemy też jeden punkt nawadniania w połowie trasy – zapowiada Katarzyna Zazgórnik-Sitz z Parku Śląskiego

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn oraz w sześciu kategoriach wiekowych kobiet i siedmiu mężczyzn. Biuro zawodów będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (6, 7, 8 marca). Można tam odebrać pakiet startowy oraz uiścić opłatę startową w wysokości 70 złotych. Biegi dla najmłodszych – podobnie jak podczas minionej edycji – odbędą się dzień przed głównym startem – 7 marca. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski.

Tradycyjnie dzień przed startem głównym odbędzie się Bieg Wiosenny dla dzieci. Limit startowy wynosi 200 uczestników. O godzinie 10:00 wystartuje pierwsza z pięciu kategorii wiekowych. Opłata startowa wynosi 10 złotych. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale oraz poczęstunek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości