ChLF. Punkt zwrotny. Budoserwis stracił prowadzenie!

ChLF. Punkt zwrotny. Budoserwis stracił prowadzenie!

Irex Gaz nowym liderem I ligi po niespodziewanym remisie Budoserwisu z Danmarem. Z ChLF wycofane zostało – po trzecim walkowerze – Wspólnie dla Chorzowa. W II lidze pierwsze punkty zdobył Tele-Nat&Milon.

I LIGA: Mamy punkt zwrotny w walce o mistrzostwo Chorzowa. Prowadzący od wielu tygodni piłkarze Budoserwisu zgubili dwa punkty, remisując z ekipą Danmar Kuś 2:2. Grający tuż po nich Irex Gaz nie zmarnował okazji. Rozgromił Gemini Alpol 11:0 i teraz ma wszystko w swoich rękach (a raczej nogach). Patrząc na to, z kim zmierzą się dwa najlepsze zespoły ChLF w ostatnich sześciu kolejkach, łatwiejszy terminarz wydaje się mieć nowy lider. Budoserwis z pewnością jednak będzie walczyć do końca, licząc na zdetronizowanie odwiecznego rywala.

W pierwszej lidze mamy już tylko jedenaście drużyn. Wspólnie dla Chorzowa nie przystąpiło do zaległego spotkania z Riker-Silesią, a trzeci walkower oznaczał wycofanie z ligi i karną degradację. W następnych kolejkach zespoły, które mają zmierzyć się z WdCh, otrzymają punkty walkowerem (skorzystał już z tego w niedzielę Zotex-Thunder).

Znów robi się ciekawie w walce o brązowy medal. Klimzowiec – po pięciu zwycięstwach z rzędu – uległ 1:3 Mateco (które z kolei przerwało serię porażek). Tak jak Mateco „nie leży” Klimzowcowi, tak Riker-Silesia „nie leży” Bryce. Beniaminek zajmujący trzecią pozycję w tabeli ponownie musiał uznać wyższość byłego mistrza Chorzowa.

Mecz zaległy z 14. kolejki
Wspólnie dla Chorzowa – Riker-Silesia 0:5 (walkower)

Wspólnie nie stawiło się na zawody.

16. kolejka
Klimzowiec – Mateco 1:3

Malik – K. Skorupa 2, Szałkowski;
Bryka – Riker-Silesia 3:4
Wąsik 2, Walczak – R. Świętek 2, Grzybowski, Malec;
AC Hilda – Victoria Klimzowiec 2:4
Kaczmarczyk 2 – Kłosek 2, Lediński, Marcin Winciersz;
Danmar Kuś – Budoserwis 2:2
Pleszak 2 – Ogórek, Świerczyński;
Gemini Alpol – Irex Gaz 0:11
Wysocki 4, Dubiel 2, Górny, M. Grzywa, Kubicki, Miozga, Stachański;
Zotex-Thunder – Wspólnie dla Chorzowa 5:0 (walkower)
po wycofaniu Wspólnie z ligi

Tabela: Irex Gaz 45 pkt., Budoserwis 43, Bryka 30, Klimzowiec 27, Riker-Silesia 26, Victoria 24, Mateco 23, Zotex-Thunder 18, Danmar Kuś 17, Gemini Alpol 14, AC Hilda 13, Wspólnie 3 (drużyna wycofana z ligi).

II LIGA: W przeciwieństwie do rezultatów z I ligi, w tej dywizji niespodzianek praktycznie nie zanotowaliśmy. Autor Team zdobył punkty walkowerem, Dam Pack, Contra i Efekt wygrali swoje spotkania. Na 99 proc. to z tej czwórki wyłonią się dwie drużyny, które od jesieni walczyć będą w I lidze.

Zespół KS Siekiera Piła w sobotę nie stawił się na mecz z Tajfunem (to jego drugi walkower w tym sezonie), ale dzień później uzbierał skład na spotkanie z Tele-Nat&Milon. Było to starcie przedostatniej z ostatnią drużyną tabeli. Piłkarze Tele-Nat&Milon, którzy wcześniej nie zdobyli ani jednego punktu, wreszcie mieli powody do radości. Wygrali 3:2, ale nadal zamykają stawkę.

16. kolejka
Contra – Koreja.pl 3:0

P. Smak, Swatek, Zajdel;
Dam Pack Kalimex – Wert Know How 4:1
Misterka 3, Lachowski – Łaskawiec;
Stokson – Efekt Chorzów 2:4
Różański 2 – Mzyk 3, Białas;
Tele-Nat&Milon – Tajfun 2:5
Wiśniewski 2 – Czapura 2, Hanf, Łojek, Świerk;
KS Siekiera Piła – Autor Team 0:5 (walkower)
KS Siekiera Piła nie stawiła się na zawody;
Mecz Kraken Team – WSD został przełożony.

Mecz zaległy
KS Siekiera Piła – Tele-Nat&Milon 2:3

Brysz, Liksza – Piechura 2, Osuch.

Tabela: Autor Team 40 pkt. (16 meczów), Dam Pack Kalimex 35 (16), Contra 35 (16), Efekt 33 (16), Tajfun 25 (16), Kraken Team 22 (15), Koreja.pl 20 (16), Stokson 19 (16), Wert Know How 19 (16), WSD 18 (15), KS Siekiera Piła 6 (16), Tele-Nat&Milon 3 (16).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa