Reklama:


Gitary zamiast karabinów

Gitary zamiast karabinów
Zajęcia w African Music SchoolFot.: facebook.com/benedykntp / Benedykt Pączka

Afryka to nie tylko piękno dzikiej przyrody. Kontynent od lat zmaga się z problemem wojny, głodu i biedy, a dzieci zmuszane są do walki i chwytania za karabiny. Dwóch Polaków wymyśliło nietypowy sposób, by pomóc najmłodszym Afrykańczykom.

African Music Shool (AMS) to Pierwsza Afrykańska Szkoła Muzyczna w Republice Centralnej Afryki (RCA). W kraju, który od kilku dekad szargany jest konfliktem zbrojnym i w którym, aż 65% dzieci zmuszanych jest do pracy lub wcielanych do wojska. Fundacja Dzieci Afryki razem z polskim misjonarzem, br. Benedyktem Pączką próbują zmienić los afrykańskich dzieci.

– Zapewniamy dzieciom edukację i możliwość samorozwoju. Pełne radości zajęcia muzyczne pozwalają, choć na chwilę zapomnieć im o trudnych realiach codzienności i powojennej traumie, dając im nadzieję na normalne życie. Instrumenty zamiast broni! – czytamy na stronie AMS.

AMS Blus na dobranoc !

Opublikowany przez Benedykta Pączkę Sobota, 2 marca 2019

Piotr Siegel, wolontariusz Fundacji Dzieci Afryki wpadł na ciekawy pomysł – pod hasłem #AMSmusicsaves trwa zbiórka instrumentów dla dzieciaków ze szkoły muzycznej w RCA. Każdy może włączyć się w akcję przekazując instrumenty na rzecz szkoły. Mogą być nowe lub używane, wszyscy którzy chcą wesprzeć akcję proszeni są o kontakt pod adresem info@africanmusicschool.com. Dołącz do innych, zrób sobie zdjęcie z napisem #AMSmusicSaves i udostępnij je na swoim profilu na FB i Instagramie z oznaczeniem @AfricanMusicSchool.

Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu działająca w Pavilonie A na rynku również włączyła się zbiórkę instrumentów w naszym mieście. W akcję mocno zaangażowali się chorzowianie i szybko otworzyli swoje serca. Instrumenty dla AMS przekazali już m.in.: Małgorzata Kern, skarbnik miasta wraz córką Anną oraz Wojciech Łukawski, chorzowski lutnik.

– To co dla nas i naszych dzieci jest codziennością, dla dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej bywa szczytem marzeń i drogą do nadziei na lepsze życie. Dlatego bez wahania postanowiłem włączyć się w akcję – mówi Łukasz Gliński z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie.

African Music School #onemusicanmoreonesoldierless Wojciech Łukawski

Akcja zbierania instrumentów na African Music School rockowy koncert charytatywny nabiera tempa – dzisiaj video ze znanym chorzowskim lutnikiem Instrumenty Muzyczne Wojciech Łukawski , który przyłączył się do akcji – dzięki Wojtek i zobaczenia w sobotę w Katofonia jazz&blues club na African Music School rockowy koncert charytatywny 🙂 ! video dzięki Pamedia #onemusicanmoreonesoldierless Piotr Siegel K-ESSENCE Dejected Tramp Animators Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu

Opublikowany przez Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu Wtorek, 3 marca 2020

Inicjatywę można wesprzeć także w inny sposób. W sobotę 7 marca odbędzie się niecodzienne wydarzenie muzyczne. Z inicjatywy Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu oraz Bartka Księżyka znanego jako K-ESSENCE odbędzie się charytatywny koncert. W trakcie odbędzie się zbiórka sprzętu muzycznego oraz datków, które trafią do wspomnianej szkoły. Na scenie katowickiej Katofonii pojawią się K-ESSENCE, Animators oraz Dejected Tramp. Wstęp na wydarzenie bezpłatny, jednak organizatorzy proszą o wsparcie w postaci zakupu cegiełek, które dostępne będą na miejscu. Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja miejsc trwa w wydarzeniu facebookowym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa