Reklama:


KPR Ruch zmienił trenera. Drużynę przejmuje Marcin Księżyk

KPR Ruch zmienił trenera. Drużynę przejmuje Marcin Księżyk
Marcin Księżyk po raz trzeci został trenerem KPR Ruch ChorzówFot. KPR Ruch Chorzów

Dwa dni przed meczem ligowym w Koszalinie władze KPR Ruch Chorzów zmieniły trenera. Miejsce Michała Boczka, który żegna się z klubem, zajmie Marcin Księżyk, który pracował już z „Niebieskimi” dwukrotnie.

„Niebieskie” po 19 (z 28) seriach PGNiG Superligi Kobiet zajmują ostatnie, spadkowe miejsce w tabeli. Do kolejnej drużyny – Piotrcovii Piotrków Trybunalski – tracą pięć punktów.

Władze KPR Ruch zdecydowały, że drużynie potrzebny jest nowy impuls w walce o utrzymanie. Zakończona została współpraca z trenerem Michałem Boczkiem, a jego miejsce zajął Marcin Księżyk, który w czwartek prowadził już zajęcia z zespołem.

Księżyk zadebiutuje na ławce „Niebieskich” w sobotnim meczu Superligi w Koszalinie – z Młynami Stoisław (początek o godz. 17.00).

Dla 40-letniego szkoleniowca to trzecia kadencja w chorzowskim klubie. Wcześniej pracował z Ruchem w sezonie 2009/10 (odszedł przed fazą play-off) oraz w sezonie 2014/15, który zakończył z „Niebieskimi” na ósmym miejscu. Szkolił także młodzież w Ruchu.

– Znam praktycznie wszystkie zawodniczki Ruchu, niektóre nawet od czasów młodzieńczych. Obserwuję je i wiem, na co je stać. Wierzę w to, że utrzymamy się w Superlidze – powiedział nowy trener Ruchu Marcin Księżyk.

Umowa z dotychczasowym szkoleniowcem, Michałem Boczkiem, została rozwiązana za porozumieniem stron.

– Rozstaliśmy się w zgodzie. Dziękujemy trenerowi za współpracę. Zrobił dla Ruchu tyle, ile mógł – podkreślił wiceprezes KPR Ruch Krzysztof Zioło.

Michał Boczek pracował z „Niebieskimi” od października 2019 r. Prowadził drużynę w 14 meczach w Superlidze (dwa zwycięstwa, oba z Piotrcovią). Wywalczył z nią awans do półfinału Pucharu Polski (11 marca chorzowianki zagrają z Zagłębiem Lubin).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości