Wielkie nadzieje na stulecie. Ruch zaprezentował się kibicom

Prezentacja pierwszej drużyny jest stałym punktem w kalendarzu RuchuFot.: Marcin Bulanda

Już w najbliższą niedzielę nastąpi inauguracja rundy rewanżowej III ligi. W hali MORiS odbyła się wczoraj tradycyjna prezentacja drużyny Ruchu. Niebiescy, zmotywowani dopingiem swoich kibiców, liczą na 3 punkty w Lubinie.

Jak zawsze prezentacja pierwszej drużyny przyciągnęła tłumy sympatyków Ruch. Tradycyjnie też przy ul. Dąbrowskiego 113 nie zabrakło atrakcji. Impreza rozpoczęła się od „meczu niespodzianek” z udziałem bajtli z „Niebieskiego” sektora rodzinnego oraz Sportowego Chorzowa. Kibice z fanklubów zmierzyli się w konkursie przeciągania liny, a największą wykazali się przedstawiciele Niebieskich Piekar Śląskich. W trakcie prezentacji prezes Seweryn Siemianowski wręczył kibicom wylicytowane przez nich okolicznościowe karnety. Klub postanowił też docenić działania Stowarzyszenia Kibiców Wielki Ruch umieszczając logo organizacji na rękawach strojów meczowych.

Kulminacyjnym punktem imprezy była oczywiście prezentacja zawodników, którą poprowadzili Kuba Kurzela i Szymon Michałek. Kibicom jako pierwszy pokazał się sztab szkoleniowy chorzowian, następnie kibic Rafał z Katowic, który udział w prezentacji Ruchu wylicytował w aplikacji Ruchu, a po nim piłkarze. Kibicom zaprezentowali się m.in.: nowi zawodnicy w kadrze pierwszego zespołu – Kacper Kawula i Piotr Kwaśniewski. Fani Ruchu najgoręcej przyjęli Tomasza Foszmańczyka, Daniela Paszka i Łukasza Janoszkę, wracającego do Ruchu po sześciu latach.

– Choć klub jest w trzeciej lidze, to kibice ciągle są ekstraklasowi. Podczas prezentacji każdy z nas dostał pozytywnego kopa. Wszyscy widzą, że jest dla kogo grać, bo ten klub ma wspaniałych kibiców, którzy są dwunastym zawodnikiem. To był pozytywny emocjonalny zastrzyk przed startem ligi – relacjonuje Łukasz Janoszka na łamach serwisu niebiescy.pl

Na koniec do fanów przemówili trener Łukasz Bereta i kapitan Tomasz Foszmańczyk.

– Dla człowieka który wychował się w Rudzie Śląskiej, jest z Niebieskiej Bykowiny, przeszedł wszystkie szczeble młodzieżowe w Ruchu, został trenerem młodzieży, a następnie pierwszej drużyny, to spełnienie marzeń – deklaruje trener Łukasz Bereta w rozmowie z niebiescy.pl

Inauguracja rundy rewanżowej już w najbliższą niedzielę 8 marca. Niebiescy pojadą do Lubina by o godzinie 13:00 zmierzyć się z rezerwami miejscowego Zagłębia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości