Reklama:


10 milionów na inwestycje. O tym, jak zostaną wykorzystane zadecydują mieszkańcy

10 milionów na inwestycje. O tym, jak zostaną wykorzystane zadecydują mieszkańcy

Od 9 marca można zgłaszać propozycje zadań w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. W tym roku mieszkańcy wybiorą do realizacji projekty o wartości 10 milionów złotych.

Co roku w budżecie województwa śląskiego zabezpieczana jest specjalna pula środków na budżet obywatelski. O tym jak zostaną wykorzystane zdecydują mieszkańcy regionu. W ramach budżetu obywatelskiego można zgłosić pomysł na zadanie wojewódzkie lub podregionalne, a o realizacji poszczególnych projektów zdecydują mieszkańcy w głosowaniu internetowym. Urząd Marszałkowski rozpoczął akcję informacyjną odnośnie drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Od 9 marca będzie można zgłaszać propozycje zadań w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, a głosowanie odbędzie się latem – zgodnie z przyjętym harmonogramem. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa, którzy będą mieli do dyspozycji 4 głosy (jeden na zadanie wojewódzkie i 3 na zadania podregionalne). Głosować będzie można elektronicznie – za pośrednictwem strony internetowej. Wyniki poznamy we wrześniu 2020 r., a projekty zrealizuje Urząd Marszałkowski w 2021 roku. Więcej informacji o Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim można znaleźć na stronie bo.slaskie.pl.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w głosowaniu mieszkańców docenionych zostało kilka projektów związanych z Chorzowem. Wśród zwycięskich propozycji znalazła się m.in.: budowa wolier dla panter śnieżnych (Panthera uncia) w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym oraz Park na tak! Plac zabaw w Parku Śląskim.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa