Reklama:


Kolejna odsłona konkursu dla dzieci

Kolejna odsłona konkursu dla dzieci
Plastyczne konkursy organizowane przez Skansen cieszą się dużą popularnością.Fot.: archiwum MGPE

Rozpoczęła się następna edycja konkursu plastycznego „Na najpiękniejsze jajko wielkanocne” organizowanego przez chorzowski Skansen. Termin dostarczenia prac mija 27 marca.

Prace należy wykonać w technice tradycyjnej lub dowolnej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, dopuszcza się tylko indywidualne uczestnictwo w konkursie, do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace wykonane własnoręcznie.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach konkursowych (technika tradycyjna i technika dowolna) , w trzech grupach wiekowych:

1. klasa I-III;
2. klasa IV-VI;
3. klasy VII-VIII.

Ponadto, nie dopuszcza się prac zakupionych, pozyskanych, jak również wytworzonych przed terminem ogłoszenia konkursu. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace wykonane w ramach działań indywidualnych. Zgłoszenia pracy dokonuje rodzic, wychowawca, lub opiekun koła plastycznego. Prace powinny być podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Organizatorzy proszą o dokładne wyczyszczenie wydmuszek z resztek białka i żółtka oraz odpowiednie przygotowanie jaj (długotrwałe gotowanie). Prace należy dostarczyć do sekretariatu Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, ul. Parkowa 25, Chorzów, do dnia 27 marca 2020 roku. Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 5 kwietnia 2020 r. w siedzibie Organizatora. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości