ChLF. Pięć zespołów z szansą na brąz

ChLF. Pięć zespołów z szansą na brąz

Irex Gaz i Budoserwis biją się o tytuł, równie ciekawie jest za ich plecami. Pięć ekip walczy o trzecie miejsce. Zamykający tabelę II ligi Tele-Nat&Milon poszedł za ciosem i wygrał kolejny mecz.

I LIGA: Sytuacja na czele tabeli nie uległa zmianie. Irex Gaz pokonał AC Hilda, a następnie czekał na wynik meczu pomiędzy wiceliderem Budoserwisem a trzecią w tabeli Bryką. Było to spotkanie z „ekstraklasowymi” akcentami. Trzech piłkarzy dzień wcześniej brało udział w derbach Śląska w Futsal Ekstraklasie: AZS UŚ Katowice – Clearex Chorzów (2:2). Tomasz Golly i Łukasz Bidelski z Cleareksu grają w ChLF w Budoserwisie, zaś Daniel Wojtyna z AZS UŚ – w Bryce. Wojtyna skompletował hat-tricka, ale Bryka okazała się minimalnie gorsza od wicelidera (5:6).

Po porażce trzeciej drużyny tabeli walka o brązowy medal nabiera rumieńców. Punkty zdobyła bowiem szeroka „grupa pościgowa” – Klimzowiec, Riker-Silesia, Victoria Klimzowiec oraz Mateco. Trzeci zespół od szóstego dzielą zaledwie cztery punkty, a już w najbliższej kolejce (15.03.) wiele może się zmienić. Bryka zagra z Victorią, a Riker-Silesia z Klimzowcem.

17. kolejka
Klimzowiec – Zotex-Thunder 3:1

Świerkowski 2, Stefański – Kaczmarczyk;
Victoria Klimzowiec – Gemini Alpol 3:1
Kłosek 2, Błaszkiewicz – Kuza;
Irex Gaz – AC Hilda 3:1
Kubicki 2, Lokwenc – Zając;
Budoserwis – Bryka 6:5
Golly 2, Śliwa 2, Mania, Ogórek – Wojtyna 3, Grudzień, Tomczyk;
Danmar Kuś – Riker-Silesia 3:5
Karwiński, Niśkiewicz, Pleszak – Malec 2, R. Świętek 2, Grzybowski;
Mateco – Wspólnie dla Chorzowa 5:0 (walkower)
po wycofaniu Wspólnie dla Chorzowa

Tabela: Irex Gaz 48 pkt., Budoserwis 46, Bryka 30, Klimzowiec 30, Riker-Silesia 29, Victoria Klimzowiec 27, Mateco 26, Zotex-Thunder 18, Danmar Kuś 17, Gemini Alpol 14, AC Hilda 13, Wspólnie 3 (wycofane z ligi).

II LIGA: W poprzedni weekend Tele-Nat&Milon odniósł upragnione, pierwsze zwycięstwo w ChLF. Ostatnia drużyna tabeli w sobotę wygrała po raz drugi, tym razem bez straty gola – 3:0 z Wert Know How. Nadal jednak musi walczyć o odbicie od dna, bo przy równej liczbie punktów z Siekierą Piłą ma gorszy bilans meczów bezpośrednich.

Czołowa czwórka nie pozwoliła sobie na potknięcie. Imponować musi seria ekipy Dam Pack Kalimex, która jest niepokonana od dziesięciu spotkań.

17. kolejka
Tele-Nat&Milon – Wert Know How 3:0

Kuczek, Lorens, Osuch;
Tajfun – Dam Pack Kalimex 1:3
Kupka – Cop 2, Tkocz;
Kraken Team – Stokson 1:6
Jureczek – K. Kolebski 2, Gołębiowski, Krzywoń, Rotuski, Sadło;
Efekt Chorzów – WSD 5:3
Painta 2, Białas, Grzyb, Jędruś – Banaszak, Pogoda, Ł. Sabalski;
Koreja.pl – Autor Team 2:4
Langer, Siąkowski – Czopnik 2, Bejm, D. Matusiak;
Contra – KS Siekiera Piła 5:0
Hadzik 2, Misdzioł, Swatek, Zajdel.

Mecz zaległy
WSD – Kraken Team 9:8

Pogoda 4, Banaszak 2, Woronko 2, Ł. Sabalski – Malordy 4, Lenert 2, Franke, Jureczek.

Tabela: Autor Team 43 pkt., Dam Pack Kalimex 38, Contra 38, Efekt 36, Tajfun 25, Stokson 22, Kraken Team 22, WSD 21, Koreja.pl 20, Wert Know How 19, KS Siekiera Piła 6, Tele-Nat&Milon 6.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa