Policjanci z chorzowskiej komendy zapobiegli tragedii

Policjanci z chorzowskiej komendy zapobiegli tragedii

Internautka mieszkająca w Chorzowie na jednym z portali społecznościowych umieściła wpis, z którego wynikało, że chce targnąć się na swoje życie. Dzięki natychmiastowej reakcji Policji nie doszło do tragedii.

Dyżurny chorzowskiej komendy został poinformowany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach o dziewczynie, która może chcieć odebrać sobie życie. Stróże prawa, którzy na co dzień zwalczają cyberprzestępczość przeczytali w internecie wpis 16-latki, w którym informowała o zamiarze popełnienia samobójstwa.

Sprawą natychmiast zajęli się poszukiwacze z chorzowskiej komendy. Dzięki współpracy z policjantami z komendy wojewódzkiej, szybko ustalili adres, pod którym zarejestrowany był komputer nastolatki. Drzwi do mieszkania otworzyła 36-latka. Gdy stróże prawa poinformowali o przyczynie wizyty, kobieta potwierdziła, że może chodzić o jej niespełna 16-letnią córkę. Nastolatki nie było już w mieszkaniu, jednak po informacjach przekazanych przez matkę, poszukiwacze szybko ją odnaleźli. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i tym razem nie doszło do tragedii, a nastolatka trafiła pod właściwą opiekę.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia. Pomoc jest bezpłatna, nie jest też wymagane ubezpieczenie, aby z niej skorzystać. Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na tej stronie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa