Reklama:


Koronawirus. Chorzowskie drużyny na razie nie zagrają

Koronawirus. Chorzowskie drużyny na razie nie zagrają
Piłkarki ręczne Ruchu w najbliższym czasie nie będą rozgrywać spotkań ligowychFot. Marcin Bulanda

Superliga zawiesiła rozgrywki w piłce ręcznej. Z kolei PZPN wydał komunikat w sprawie meczów III ligi, który dotyczy chorzowskiego Ruchu.

Premier Mateusz Morawiecki odwołał we wtorek wszystkie imprezy masowe, w tym sportowe. W środę chorzowskie zespoły – KPR Ruch Chorzów i Clearex Chorzów – rozegrały jeszcze spotkania w Pucharze Polski, ale bez udziału publiczności. Jednak w związku z zagrożeniem epidemiologicznym podjęte zostały kolejne kroki.

Superliga Sp. z o.o. zawiesiła w czwartek rozgrywki ligowe kobiet i mężczyzn. Tym samym planowany na niedzielę (15.03.) mecz KPR Ruch Chorzów z Piotrcovią nie dojdzie do skutku. Poniżej publikujemy komunikat Superligi.

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną SARS-CoV-2, a także stosując się do rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywek aż do odwołania.

Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodniczek biorących udział w rozgrywkach, sztabów szkoleniowych oraz wszystkich pracowników klubów zaangażowanych w organizację meczów. O dalszych decyzjach będziemy na bieżąco informować.

Także w czwartek zarząd PZPN ogłosił decyzje w sprawie kontynuacji rozgrywek piłkarskich w Polsce. Mecze PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi i II ligi będą się odbywały zgodnie z normalnym trybem bez udziału widzów. Natomiast zawieszone zostały – do 29 marca – rozgrywki niższego szczebla (III ligi i niższych). W tych ostatnich bierze udział Ruch Chorzów.

Już wcześniej przełożony został mecz „Niebieskich” z Rekordem Bielsko-Biała (z 14 marca na 13 maja). Chorzowianie nie zagrają także w pierwotnie ustalonych terminach z: Foto-Higieną Gać (mecz miał odbyć się 21 marca, na wyjeździe) oraz Ślęzą Wrocław (28 marca, u siebie).

W Futsal Ekstraklasie, w której czwarte miejsce zajmuje obecnie Clearex Chorzów, także odwołane zostały wszystkie mecze do 29 marca włącznie.

Chorzowianie mieli rozegrać w tym okresie trzy spotkania – z Gattą Zduńska Wola (14.03.) i FC Toruń (21.03.) – oba na wyjeździe, a także z Red Devils Chojnice (28.03.), u siebie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości