Reklama:


Open’er Festival Powered by Orange- festiwal łączący pokolenia

Open’er Festival Powered by Orange- festiwal łączący pokolenia

Open’er Festival Powered by Orange to jedna z największych i najpopularniejszych plenerowych imprez muzycznych, cyklicznie odbywających się w naszym kraju. Co roku biorą w nim udział setki tysięcy osób w różnym wieku. Co takiego ma w sobie Open’er, że nieprzerwanie przyciąga rzesze fanów?

Impreza muzyczna z bogatą historią

Open’er Festival to wydarzenie, które odbywa się w Polsce już od 18 lat. Pierwsza edycja miała miejsce w Warszawie, pod nazwą Open Air Festival. Wszystkie kolejne zlokalizowane były już w Gdyni-Kosakowo, na 4 wakacyjne dni zmieniając to nadmorskie miasto w prawdziwą stolicę światowej muzyki i sztuki. Każda edycja przyciąga ogromną liczbę uczestników. W 2019 roku na imprezie bawiło się ponad 110 tysięcy osób. Renoma festiwalu powoduje, że bilety rozchodzą się błyskawicznie, na długo przed ogłoszeniem pełnej listy artystów. Od 2016 roku głównym sponsorem imprezy jest Orange (sprawdź nową, elastyczną ofertę Orange Flex: https://flex.orange.pl). Na czas festiwalu Orange Strefa staje się głównym punktem imprez pomiędzy koncertami ze świetnymi miejscówkami z widokiem wprost na scenę główną.

Muzyka łączy ludzi

Podczas 4 dni festiwalu możemy uczestniczyć w ogromnej liczbie wydarzeń muzycznych. Na kilku scenach odbywają się koncerty zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Pojawiają się gwiazdy światowego formatu oraz mniej znani, lecz niezwykle zdolni muzycy. Ogromną zaletą Open’era jest to, że nie zamyka się na jeden rodzaj muzyki. W czasie imprezy możemy usłyszeć różne gatunki, m.in. pop, rock, hip-hop, dance czy muzykę elektroniczną. Dzięki temu wydarzenie przyciąga tak wielu uczestników o różnych gustach muzycznych i w bardzo zróżnicowany wieku. Myli się ten, kto uważa, że plenerowe festiwale muzyczne to miejsce jedynie dla młodych osób, a Open’er jest tego doskonałym potwierdzeniem.

Również dobór artystów jest niezwykle przemyślany. Często zdarza się, że pojawiające się na deskach Open’er Festival Powered by Orange gwiazdy można usłyszeć na żywo w Polsce po raz pierwszy! Do tej pory na imprezie pojawiły się osobowości takie jak Red Hot Chili Peppers, Depeche Mode, Gorillaz, Florence & The Machine, Coldplay, Pink, Bruno Mars, Snoop Dog, Bjork czy Lauryn Hill. To oczywiście tylko niewielki odsetek wykonawców, doskonale jednak pokazujący, jak zróżnicowanej muzyki można posłuchać podczas wydarzenia.

Nie tylko muzyka

Open’er Festival to doskonale zorganizowana i dopięta na ostatni guzik impreza, która zachwyca na wielu poziomach.

Open’er to jednak nie tylko muzyka. W czasie imprezy odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak wystawy, spektakle, pokazy filmowe czy panele dyskusyjne. Mimo że Open’er Festival Powered by Orange to przede wszystkim wielkie, międzynarodowe święto muzyki, pozwala spędzać uczestnikom czas na różne sposoby.

Świetnie przygotowana infrastruktura

Na terenie festiwalu co roku znajduje się wiele punktów gastronomicznych w postaci food trucków, w których można kupić przekąski lub napoje. Wychodząc naprzeciw wegetarianom, większość z nich ma w swojej ofercie również dania bezmięsne. Władze gminy oraz organizatorzy imprezy dbają, aby baza noclegowa była wystarczająca dla wszystkich gości. Na terenie Gdyni i całego Trójmiasta znajduje się wiele hoteli, pensjonatów i apartamentów na wynajem. Duża grupa osób decyduje się również na nocleg w namiocie, bezpośrednio na terenie Kosakowa, by być w centrum wydarzeń przez cały czas trwania imprezy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości