Nowe ograniczenia związane z koronawirusem

Nowe ograniczenia związane z koronawirusem

Premier Mateusz Morawiecki podjął nowe decyzje związane ze zwalczaniem epidemii. Od jutra wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia, które będą dotyczyć m.in.: przemieszczania się, transportu zbiorowego oraz zgromadzeń.

Na wstępnie premier zaznaczył, że dalej obserwujemy znaczący wzrost liczby zachorowań, w związku z czym wprowadzane będą kolejne, w jego ocenie niezbędne, obostrzenia. Nowe przepisy mają obowiązywać do 11 kwietnia.

– Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Z kolei zgromadzenia mają dotyczyć dwóch osób, wyjątek stanowi rodzina. Z kolei w uroczystościach, obrzędach religijnych może uczestniczyć do 5 osób – zapowiedział na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, premier kraju

W dalszej części konferencji premier powiedział, że wprowadzone przepisy nie wpłyną na przełożenie zaplanowanych na maj wyborów prezydenckich oraz egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. Jednocześnie zapewnił, że rzad robi wszystko, aby Polacy mogli wrócić do normalnej rzeczywistości po Wielkanocy. Głos zabrał również Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

– Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do minimum, nie uratujemy ludzkich żyć – dodał Łukasz Szumowski. – Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu – zaapelował Łukasz Szumowski, minister zdrowia

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa