Kiedy najlepiej kupić nieruchomość pod inwestycje

Kiedy najlepiej kupić nieruchomość pod inwestycje

Niektóre osoby zastanawiają się w jaki sposób ulokować swój kapitał, aby nie tracił on na wartości. W dzisiejszych czasach kiedy bardzo prawdopodobna jest recesja, zastanawiamy się, jak nie stracić swoich oszczędności w wyniku krachu. Lokaty dają bardzo niewielkie zyski, które są pożerane przez inflację

Bardzo prostym sposobem wydaje się inwestowanie w nieruchomości. Jest to metoda dobrze znana osobom, które kupują mieszkania po to, aby je później wynajmować lub sprzedawać po lepszej cenie.

Pewna inwestycja w nieruchomości

Część osób, mających jakieś oszczędności zastanawia się jak inwestować w nieruchomości, aby było to opłacalne. Kluczowe jest kupienie mieszkania po okazyjnej cenie i w dobrym miejscu. Mieszkania w centrach miast lub w ich bliskiej okolicy, zazwyczaj cieszą się dużą popularnością. Ich ceny za metr są dużo wyższe niż w przypadku mieszkań na obrzeżach, dlatego warto badać rynek i co jakiś czas sprawdzać ogłoszenia.

Od czasu do czasu można dostrzec coś godnego uwagi. Kupując nieruchomość pod inwestycję, warto zwracać uwagę na jej stan i jak duże koszty remontu będziemy musieli ponieść, czy konieczna będzie modernizacja ogrzewania, czy okna są do wymiany… a wszystko to sprawia, że możemy oszacować wstępnie jaka stopa zwrotu z naszej inwestycji jest prawdopodobna. Czasem wydaje nam się, że mieszkanie jest w dobrej cenie, ale wszystkie koszty jakie musielibyśmy ponieść, aby podnieść jego standard są zbyt wysokie, dlatego taki zakup może być nieopłacalny.

Ceny zazwyczaj udaje się negocjować. Niektórzy mają w tym duże doświadczenie. Część osób bardzo dobrze radzi sobie na rynku nieruchomości i każdego roku kupują nawet po kilka mieszkań, które przynoszą zyski. Wiele zależy oczywiście od metrażu oraz od tego, w jakim mieście chcemy kupić nieruchomość.

Jaką lokalizację wybrać

W wielu większych miastach zakup kawalerki jest bardzo opłacalny. Jeśli więc nie wiemy, jak inwestować w nieruchomości to warto zdobyć wiedzę, która pozwoli nam uniknąć błędów i nie stracić zbyt wiele gotówki. Warto wspomnieć w tym miejscu, że wiele mieszkań kupowanych jest na kredyt. Stopy procentowe są bardzo niskie, dlatego inwestorzy chętnie korzystają z kredytów, co nie zmienia faktu, że wiele osób wykłada gotówkę i kupują mieszkania od ręki, zwłaszcza jeśli znajdą jakąś okazję to nie wahają się, aby dokonać transakcji.

Oczywiście kupno mieszkania to nie koniec wydatków, musimy również pamiętać o opłatach u notariusza. Często również musimy uregulować płatność wobec pośrednika. Kiedy zastanawiamy się nad tym, jakie nieruchomości będą najlepszym wyborem to warto zastanowić się, gdzie chcielibyśmy mieszkać my czy nasi znajomi. Często stanowi to pewną wskazówkę. Sugerujmy się lokalizacją, która jest atrakcyjna. Jeśli zależy nam na wynajmowaniu mieszkania to dobrze jest urządzić je kompleksowo.

Dzięki temu znajdzie się wielu chętnych, którzy będą chcieli płacić więcej za mieszkanie w bardzo dobrym stanie. Na początek musimy ponieść trochę kosztów, ale z czasem się one zwracają.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości