Pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego proszą o wsparcie

Pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego proszą o wsparcie
Pracownicy SPR z produktami przekazanymi przez darczyńcówFot.: facebook.com/SPRCHORZOW

Ilość środków ochrony osobistej dla pracowników pogotowia z uwagi na duże zużycie zaczyna być niewystarczająca. Pracownicy SPR Chorzów zwracają się z prośbą o pomoc materialną lub finansową.

Aby usprawnić proces pozyskiwania środków ratownicy założyli specjalną zrzutkę, w której dokładnie opisali sytuację i najpilniejsze potrzeby.

Środki ochrony osobistej pomocne w pandemii, których potrzebują pracownicy SPR to m.in.: żele dezynfekujące do rąk, płyny do dezynfekcji różnych powierzchni, pulsoksymetry dla dzieci i dorosłych, generator ozonu, aby móc w szybki i dokładny sposób zdezynfekować ambulanse i odzież ochronną, maski twarzowe z odpowiednimi filtrami spełniającymi wymogi (FFP3), maski, przyłbice i fartuchy ochronne oraz kombinezony ochrony biologicznej.

Pracownicy chorzowskiej SPR założyli specjalnych fanpage w serwisie facebook.com, aby być w kontakcie z mieszkańcami i móc podziękować im za okazane wsparcie.

– Umieszczamy tam posty z podziękowaniami dla sponsorów, którzy w jakiś sposób wsparli naszą stację. Taka aktywność, to oprócz naszej codziennej pracy, jedyna forma podziękowania za włożoną pomoc – informują pracownicy SPR

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa