Livestreamy zamiast spotkań w Pavilonie A. „Chcemy dać ludziom namiastkę tej atmosfery”

Livestreamy zamiast spotkań w Pavilonie A. „Chcemy dać ludziom namiastkę tej atmosfery”
Łukasz Gliński i Mirosław Sobczakfot. Paweł Mikołajczyk

Epidemia sprawia, że mieszkańcy Chorzowa coraz bardziej tęsknią za wydarzeniami kulturalnymi. Gospodarze Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu chcą miłośnikom dobrego brzmienia dać namiastkę klimatu z Pavilonu A. Planują spotkania online.

Audycja „Niezwykłe longplaye Guilty Barbra Streisand w 40. rocznicę” odbędzie się w formie transmisji na żywo. Bezpośrednio z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.

– To dla nas wyzwanie, ale bardzo brakuje nam naszych wspólnych spotkań i Waszej obecności, więc spotkajmy się online na naszym profilu Facebook. Do zobaczenia ! – napisali na swoim profilu gospodarze galerii.

Audycja poświęcona będzie wspaniałemu albumowi Barbry Streisand „Guilty” w 40. rocznicę wydania albumu. Start w poniedziałek o godz. 19:00 na profilu galerii, a także na facebooku portalu Chorzowianin.pl.

Podobnie będzie z kolejną audycją pt. „Antonio Vivaldi kwadrofonicznie”. Tym razem Mirosław Sobczak i Łukasz Gliński zabiorą widzów do wspaniałego świata muzyki klasycznej. W programie m.in LA PRIMAVERA. koncert nr 1 E dur. w niezwykłej wersji QUADRAPHONIC SQ SYSTEM. Muzyka Mistrza baroku oraz prezentacja analogowej kwadrofonii z lat 70 !

Zobacz filmową zapowiedź spotkań:

Miasto Chorzów, dzięki zaangażowaniu Łukasza Glińskiego i Mirosława Sobczaka w przestrzeni galerii organizuje wydarzenia związane z historią branży muzycznej, analogowego sprzętu audio, spotkania autorskie, minikoncerty i premiery płyt.

Nowa rzeczywistość, w której znalazł się świat w czasie epidemii, nie podcina gospodarzom galerii skrzydeł. Obecnie trwa przebudowa wnętrza. Dodawane są nowe artefakty. Powstaje całoroczne biuro Vinyl Festiwalu. Stanął też ładny regał na płyty winylowe, a na nim piękny magnetofon szpulowy AKAI z 1969 roku.

– Niezwykły zbiór sprzętu, wiedza i pasja gospodarzy pozwalają sądzić, że warto prowadzić to miejsce również w tak trudnym okresie. By zadbać o zdrowie, ważna jest też strona duchowa i wszystko, co w tym czasie kultura może dać – przyznaje Rafał Zaremba, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Chorzowie.

Zobacz zarejestrowane we wrześniu ubiegłego roku spotkanie o płytach winylowych:

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości