Nowy rynek w teledysku znanego artysty

Zespół w trakcie kręcenia teledysku.Fot.: Łukasz Gliński / Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu

W organizację muzycznych wydarzeń w Chorzowie często włącza się Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu działająca w Pavilonie A. To właśnie tam powstał videoklip do utworu „Dobrze wiem co czujesz”, trzeciego singla promującego debiutancką płytę zespołu Gutek.

Choć od otwarcia nowego rynku minęło zaledwie pół roku, to zdążyło już na nim wystąpić kilku znanych artystów m.in.: Novika i Bovska. O artystyczny charakter odnowionej przestrzeni dba również Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu, która organizuje wiele nietuzinkowych muzycznych wydarzeń (wystarczy wspomnieć cykl „Niezwykłe longplaye”). Tym razem to niezwykłe miejsce posłużyło za scenerię do teledysku.

– Znamy się z Olkiem Kozłowskim z Przedmarańczy, który realizował teledysk. Widział wcześniej lokację i bardzo mu się spodobała. Udostępniliśmy im Galerię na kilka ujęć. Nasze miejsce spodobało się też zespołowi i postanowili zrobić większość ujęć właśnie u nas – o powstaniu teledysku opowiada Łukasz Gliński z Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu.

Artystom na tyle spodobało się również otoczenie Galerii, że postanowili wszystkie ujęcia w teledysku ograniczyć do Pavilonu A, nowego rynku i okolic ul. Wolności. Zdjęcia do teledysku zostały zrealizowane pod koniec lutego bieżącego roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości