Rezerwy Ruchu awansowały na zaplecze Superligi

Rezerwy Ruchu awansowały na zaplecze Superligi
Natalia Doktorczyk była najskuteczniejszą piłkarką Ruchu II w sezonie 2019/20. Rzuciła 28 goli w 5 meczachFot. Marcin Bulanda

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek w I i II lidze piłki ręcznej. KPR Ruch Chorzów będzie mieć dwa zespoły w dwóch najwyższych ligach.

W obliczu pandemii rozgrywki sportowe zeszły na dalszy plan. 13 marca zakończony został sezon PGNiG Superligi Kobiet. KPR Ruch Chorzów utrzymał miejsce w elicie (został sklasyfikowany na ostatnim, ósmym miejscu, ale zarządzono brak spadków).

Dziś natomiast Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił decyzję w sprawie I i II ligi piłki ręcznej kobiet i mężczyzn. W punkcie 4 informacji opublikowanej przez zarząd ZPRP czytamy:

„Drużyny, które w rozgrywkach II Ligi Kobiet i Mężczyzn w sezonie 2019/2020 zajęły w swoich grupach I miejsca, uzyskują bezpośredni awans do rozgrywek I Ligi w sezonie 2020/2021”

Na tę informację czekał m.in. drugi zespół KPR Ruch Chorzów. Rezerwy „Niebieskich” w momencie przerwania rozgrywek były bowiem zdecydowanym liderem w II lidze (gr. 4). Wygrały wszystkie osiem spotkań w tym sezonie, większość z nich różnicą kilkunastu bramek.

– Awans do I ligi zrobilibyśmy w cuglach i liczymy, że Ruch II będzie mógł w niej zagrać w przyszłym sezonie – mówił jeszcze przed ogłoszeniem decyzji przez ZPRP prezes KPR Ruch Klaudiusz Sevković.

Tym samym chorzowski klub będzie mieć dwa zespoły w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w sezonie 2020/21 – KPR Ruch w Superlidze, zaś KPR Ruch II – w pierwszej lidze.

Zarząd ZPRP poinformował ponadto, że zarządza baraż pomiędzy drużynami zajmującymi 1. miejsce w obu grupach I ligi kobiet. Mowa o Samborze Tczew i Koronie Handball Kielce. Zwycięzca barażu ma w przyszłym sezonie zagrać w Superlidze.

Wynika więc z tego, że liga zawodowa zostanie powiększona do dziewięciu drużyn.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa