Pomoc dla osób objętych kwarantanną

Pomoc dla osób objętych kwarantanną
Ośrodek Pomocy Społecznej koordynuje pomoc dla osób objętych kwarantanną.Fot.: M. Banduch

Każdego dnia przybywa chorzowian poddanych kwarantannie, dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił 2 numery telefonów dla osób, które poddane są kwarantannie. OPS dostarczy leki i zakupy najpóźniej dzień po złożeniu zamówienia.

W sytuacji, kiedy osoba bądź rodzina poddana kwarantannie nie jest w stanie zapewnić sobie produktów żywnościowych, bądź leków, pomoc taka zostanie udzielona po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym (tj. zakupiona przez OPS i dostarczona przez odpowiednie służby pod wskazany adres najpóźniej w następnym dniu po złożeniu zapotrzebowania). Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 19 można dzwonić pod numer 690 561 811. W dni wolne można kontaktować się pod numerem 884 898 756.

Ponadto każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do Ośrodka. Wówczas pracownik socjalny, w miarę możliwości skontaktuje się z taką osobą telefonicznie.

Osoby, które nie są poddane kwarantannie, a są w podeszłym wieku, mogą skorzystać z akcji pomocowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Wystarczy zadzwonić pod numer 695 563 067 i podać koordynatorowi wszystkie potrzebne informacje – listę zakupów oraz swój adres i numer kontaktowy. Koordynator w imieniu zainteresowanego pomocą umówi się z ochotnikiem, który zrobi zakupy. Wybrany wolontariusz przyjdzie pod wskazany adres, odbierze listę zakupów oraz pieniądze, zrobi zakupy i przywiezie je, wraz z paragonem i ewentualną resztą.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa