Reklama:


Chorzowscy Przedsiębiorcy przekazali maseczki dla seniorów

Maseczki od Centrum Przedsiębiorczości trafiły do chorzowskich seniorów.Fot.: facebook.com/cimchorzow

Centrum Przedsiębiorczości we współpracy z Urzędem Miasta prowadzi akcję „Chorzowscy Przedsiębiorcy walczą z epidemią”. W ramach przedsięwzięcia chorzowscy seniorzy otrzymali już kilkaset maseczek ochronnych.

Osoby starsze to grupa społeczna najbardziej narażona na działanie koronawirusa, dlatego właśnie seniorzy otrzymują wsparcie w ramach akcji „Chorzowscy Przedsiębiorcy walczą z epidemią”.

– Aby przeprowadzić akcję zaangażowaliśmy pewną pulę środków własnych spółki. Zwróciliśmy się również z apelem do chorzowskich przedsiębiorców, którzy odpowiedzieli i wsparli finansowo akcję – komentuje Maciej Wierszyc z chorzowskiego Centrum Przedsiębiorczości

600 sztuk maseczek ochronnych trafiło już do Centrum Integracji Międzypokoleniowej koordynującego pomoc dla seniorów w naszym mieście. Centrum Przedsiębiorczości nawiązało również współpracę z Hufcem ZHP Chorzów, któremu przekazało część zakupionych maseczek. Zabezpieczą one harcerzy, którzy pomagają osobom starszym w zakupach.

Swoje zapotrzebowanie na maseczki ochronne do Centrum Przedsiębiorczości zgłosili również wolontariusze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie i wolontariusze chorzowskiego Domu Dziecka. Pomoc dla wspomnianych instytucji ma dotrzeć już w piątek.

– Staramy się na bieżąco reagować i pomagać w ramach naszych możliwości. Maseczki to towar deficytowy ale próbujemy go zdobyć dla wszystkich, którzy ich potrzebują – zapewnia Maciej Wierszyc

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości