To będzie hit. Ludzie z instytucji kultury nagrali klip zdalnie

To będzie hit. Ludzie z instytucji kultury nagrali klip zdalnie
Larmodzieje osobno i razemfot. Larmodzieje

„Larmodzieje osobno i razem” to tytuł klipu, który opublikowali wczoraj członkowie zespołu. Piosenka o cyganie ma być prezentem dla tych, którzy zostali w domu.

Piosenkę wykonują członkowie zespołu Larmodzieje, w którego skład wchodzą ludzie na co dzień pracujący w instytucjach kultury. Tomasz Ignalski to dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury, Mirosław Łysikowski pracuje w Miejskim Domu Kultury Batory, Paweł Łamik w Filharmonii Śląskiej, a Damian Jambor w ChCK. W klipie można też zobaczyć Damiana Bojara, który obecnie przebywa w Kutnie i specjalnie na to nagranie mieszkańcy tego miasta pożyczyli mu akordeon.

– Na przekór temu, że w trosce o nasze życie zakazano nam już prawie życia, a przynajmniej tego wspólnego, mam dla Was dobrą nowinę. Wiele rzeczy można robić razem, chociaż osobno. Na przykład wspólnie muzykować – mówi Tomasz Ignalski z zespołu Larmodzieje, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury.

Członkowie zespołu dodają, że utwór powstał dla wszystkich pozostających w domu, ale przede wszystkim dla seniorów. – Chętnie byśmy Was odwiedzili – mówią.

Klip udosepniają sobie mieszkańcy Chorzowa i nie tylko. Od wczoraj dotarł już do kilku tysięcy odbiorców.

– Super, miło było popatrzeć i posłuchać. – Super pomysł na czas kwarantanny. – Brawo Wy – to tylko niektóre opinie umieszczone pod filmem.

Zespół Larmodzieje, jak mówią założyciele, powstał z tęsknoty za czasami, kiedy wspólnie śpiewało się piosenki, które łączyły, a nie dzieliły kolejne pokolenia, kiedy wspólny śpiew był nieodłącznym elementem każdego rodzinnego spotkania. Grupę tworzą doświadczeni muzycy i animatorzy. Stale śpiewa w zespole Alina Łysikowska (w tym nagraniu nieobecna), wieloletni pracownik i animator Miejskiego Domu Kultury Batory.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa