Reklama:


Niebieskie trenują w domach. Do tego samego namawiają kibiców

Niebieskie trenują w domach. Do tego samego namawiają kibiców
Domowe treningi wymagają wiele dyscypliny i... kreatywności.Fot.: facebook.com/kprruch.chorzow

Epidemia koronawirusa przerwała rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet. Niebieskie w przyszłym sezonie dalej będą występowały na najwyższym poziomie rozgrywek. Już teraz pracują nad formą i wspierają akcję #zostańwdomu.

Liczne ograniczenia związane z przemieszczaniem się i brakiem dostępu do infrastruktury sprawiły, że profesjonalni sportowcy muszą ograniczyć się do trenowania w domach.

– To ciężki czas dla wszystkich. Repertuar ćwiczeń mamy dość ograniczony, skupiamy się na pompkach, przysiadach, brzuszkach, burpees, czyli takich ćwiczeniach, które można wykonywać w warunkach domowych. Jest to dość monotonne, ale musimy dbać o nasze przygotowanie do sezonu – tłumaczy Katarzyna Masłowska, kapitan KPR Ruch Chorzów.

Trener Niebieskich, Marcin Księżyk, przygotował zawodniczkom indywidualną rozpiskę, w której dominuje crossfitowa forma treningu. Piłkarki o swoich postępach informują trenera za pomocą aplikacji Endomondo.

Klub za pośrednictwem swojej strony w serwisie facebook.com udostępnia zdjęcia zawodniczek pokazujące domowe treningi. Przy okazji, Niebieskie włączyły się do walki z epidemią i promują akcję #zostańwdomu.

– Chcemy pokazać, że nawet najaktywniejsze osoby, czyli profesjonalni sportowcy, potrafią się zmobilizować i zostać w domu. Włączyłyśmy się do akcji #zostańwdomu, bo wierzymy, że razem, zjednoczeni wygramy z epidemią – mówi Katarzyna Masłowska.

Kapitan Ruchu zapewnia, że pomimo trudnych warunków drużyna pracuje na pełnych obrotach, aby dobrze zaprezentować się w nowym sezonie.

– Życzę sobie, koleżankom z drużyny i wszystkim kibicom KPRu, żebyśmy w przyszłym sezonie zaprezentowały się lepiej i walczyły o coś więcej niż miejsce zapewniające ligowy byt – zapowiada Katarzyna Masłowska.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa