Reklama:


Wsparcie miasta dla biznesu. Przedsiębiorcy zwolnieni z czynszu

Wsparcie miasta dla biznesu. Przedsiębiorcy zwolnieni z czynszu
Władze miasta obradują przy zachowaniu aktualnych procedur epidemiologicznych.Fot.: UM Chorzów

Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, wprowadza rozwiązania wspierające miejskich przedsiębiorców – część z nich zostanie zwolniona z opłat czynszowych. Ponadto, zniesione zostały opłaty za parkowanie.

– Cały czas pracujemy, przygotowując kolejne konkretne propozycje wsparcia oraz ułatwień dla chorzowian w czasie pandemii. Działamy zarówno online, tak jak podczas dzisiejszej roboczej telekonferencji, jak i stacjonarnie w Urzędzie Miasta – deklaruje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Wprowadzone dziś rozwiązania są kontynuacją pomysłu zapowiedzianego wcześniej przez prezydenta Andrzeja Kotalę. Przedsiębiorcy prowadzący działalność w lokalach należących do miasta, która została ograniczona w czasie epidemii, będą całkowicie zwolnieni z opłat czynszowych. Oprócz tego, jeszcze przez 3 miesiące po odwołaniu stanu epidemicznego, będą mogli płacić połowę standardowego czynszu. Wsparcie w postaci obniżki czynszu o połowę otrzymają też przedsiębiorcy z innych branż, którzy umotywują wniosek znacznym spadkiem obrotów.

Spora grupa miejskich przedsiębiorców prowadzi swoje biznesy w miejscach należących do zasobów spółdzielni mieszkaniowych i to one decydują o wysokości czynszu w tych lokalach. Prezydent Chorzowa w imieniu miejskich przedsiębiorców zaapelował do prezesów spółdzielni mieszkaniowych o zajęcie stanowiska.

– Pozwalam sobie w trosce o ratowanie chorzowskiej gospodarki, a zwłaszcza o utrzymanie miejsc pracy, zwrócić się do Was z prośbą o rozważenie, czy i jakiego typu kroki mogą podjąć Państwa Spółdzielnie, aby pomóc naszym przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas – apeluje prezydent Chorzowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości