Futsal przeciwko COVID-19. „Belgijski Clearex” nie wyszedł z grupy

Futsal przeciwko COVID-19. „Belgijski Clearex” nie wyszedł z grupy
W jednym ze spotkań Belgia prowadzona przez Mariusza Segeta (Clearex Chorzów) mierzyła się z PSG. Tak gola na 1:1 "strzelił" Kevin De BruyneFot. YouTube

Mariusz Seget reprezentował Clearex Chorzów w charytatywnym turnieju esportowym FIFA 20. Drogę do fazy pucharowej zamknął mu późniejszy zwycięzca zawodów.

– Nie jestem profesjonalnym graczem, gram głównie ze znajomymi, jak akurat mam wolną chwilę. Przeglądałem Facebooka, znalazłem informację o turnieju i stwierdziłem, że warto spróbować – mówił nam Mariusz Seget tuż przed rozpoczęciem wydarzenia, które miało zintegrować futsalowe środowisko w walce z koronawirusem.

Piłkarz Cleareksu Chorzów był jednym z 32 graczy (na co dzień futsalowców), którzy wzięli udział w charytatywnym turnieju FIFA 20 pod hasłem „Polski futsal przeciwko COVID-19”. Oprócz rywalizacji prowadzona była (i nadal jest) zbiórka mająca na celu wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z pandemią (tutaj link).

Czytaj także: Futsal przeciwko COVID-19. Mariusz Seget z Cleareksu zagra w turnieju FIFA 20

Seget trafił do grupy D, w której zmierzył się z zawodnikami reprezentującymi: Heiro Rzeszów (Igor Sieńko), Gredar Futsal Team Brzeg (Rafał Ożóg) oraz Profi Sport Wrocław Futsal (Przemysław Ujas). Gracz Cleareksu zagrał na turnieju reprezentacją Belgii.

W pierwszym meczu „Perła” uległ zawodnikowi z Rzeszowa 0:3. Znacznie lepiej poszło mu w drugim spotkaniu. Belgia Mariusza Segeta rozbiła Paris Saint-Germain, którym grał futsalowiec z Brzegu, 5:1. Ten mecz możecie zobaczyć poniżej.

O awansie do fazy pucharowej decydowało ostatnie spotkanie. Reprezentant Cleareksu uległ zawodnikowi z Wrocławia (Belgia przegrała z Liverpoolem 2:6).

Mariusz Seget zajął trzecie miejsce w grupie i zakończył rywalizację w turnieju. Co ciekawe, przegrał z nie byle kim. Obaj jego pogromcy dotarli aż do finału. W nim Przemysław Ujas (Profi Sport Wrocław Futsal) pokonał Igora Sieńko (Heiro Rzeszów) 4:3.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości