Reklama:


Pakiet antykryzysowy dla mieszkańców

Pakiet antykryzysowy dla mieszkańców
Urząd Miasta stara się ograniczać finansowe skutki epidemii.Fot.: M. Banduch

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich, dlatego Urząd Miasta w Chorzowie po wprowadzeniu pomocy dla przedsiębiorców wdraża pakiet rozwiązań dla mieszkańców.

Pierwszą nowością, którą wprowadza Chorzowski Pakiet Antykryzysowy dla Mieszkańców ulgi w czynszach dla potrzebujących. Mieszkańcy lokali należących do ZK PGM mogą ubiegać się o obniżkę czynszu nawet o połowę na okres kolejnych 12 miesięcy. Oprócz tego w Ośrodku Pomocy Społecznej można ubiegać się o dodatek mieszkaniowy.

Kolejne wsparcie dla mieszkańców to wyłączenie parkomatów. Zmniejszy to ryzyko zakażenia, a ponadto pozwoli na oszczędności w portfelach mieszkańców, którzy ze względu na koronawirusa, często borykają się z uszczupleniem budżetu.

Przedłużeniu ulega termin wnoszenia opłat z tytułu użytkowania wieczystego za rok 2020 oraz opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych w prawo własności tych gruntów za rok 2020 – do dnia 30 czerwca 2020 r. Prolongata terminu następuje z urzędu i nie wymaga składania odrębnych wniosków przez Mieszkańców. Ustawowe odsetki będą naliczane, począwszy od dnia 1 lipca 2020 r., w przypadku nieuiszczenia wymaganej opłaty do dnia 30 czerwca 2020 r.

To kolejne działania, które podjął Urząd Miasta w czasie pandemii koronawirusa. Od połowy marca, pod numerem 695 563 067 uruchomiona została specjalna infolinia, gdzie seniorzy mogą zgłaszać konieczność uzyskania pomocy w zakupie niezbędnych artykułów spożywczych. Oprócz tego osoby w kwarantannie domowej mogą korzystać z podobnej pomocy realizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej. W sytuacji, kiedy osoba bądź rodzina poddana kwarantannie nie jest w stanie zapewnić sobie produktów żywnościowych, bądź leków, pomoc taka zostanie udzielona po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod numerami telefonu 690 561 811 (poniedziałek-piątek w godz. 7:00-19:00) oraz 884 898 756 (w dni wolne). Na prośbę mieszkańców wyłączyliśmy i zabezpieczyliśmy wszystkie włączniki świateł przy przejściach dla pieszych, a przystanki komunikacji publicznej poddajemy dezynfekcji.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości