Reklama:


7 strażników miejskich zarażonych koronawirusem

7 strażników miejskich zarażonych koronawirusem

U jednego ze strażników miejskich stwierdzono koronawirusa. Badanie wykonano kiedy przebywał na L4. Niestety, testy przeprowadzone u reszty strażników wykazały 6 kolejnych zakażeń.

Straż Miejska, w uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zadziałała szybko i zgodnie z procedurami, kiedy okazało się, że u jednego z funkcjonariuszy stwierdzono koronawirusa. Od razu przebadano całą załogę i przeprowadzono pełną dezynfekcję całego budynku komendy straży miejskiej w Chorzowie. Momentalnie dokonano analizy z kim mógł kontaktować się lub kontaktował się zakażony. Stwierdzono 13 osób, które od razu poddano wymazowi. Badani oczekiwali na wyniki w kwarantannie domowej i nie podejmowali w tym czasie pracy. Wyniki wykazały 6 osób zakażonych, które od razu zostały objęte izolacją domową bądź leczeniem. 5 osób, pomimo wyniku negatywnego, musi zgodnie z poleceniami sanepidu pozostać na kwarantannie do przyszłego tygodnia. Dwoje funkcjonariuszy czeka jeszcze na wyniki. 

Profilaktycznie cała załoga została poddana szybkim testom – WSZYSTKIE wykazały wynik negatywny. Komenda Straży Miejskiej została poddana całkowitej dezynfekcji. Straż Miejska, pomimo ograniczonego składu, wykonuje swoje obowiązki w normalnym trybie.

Na 34 pracowników Straży Miejskiej 25 osób otrzymało wynik ujemny, 7 osób jest zarażonych, a pozostałe 2 osoby czekają na wyniki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości