Reklama:


Wzmożone patrole policji

Funkcjonariusze policji ze wzmożoną częstotliwością patrolują tereny zielone.Fot.: chorzow.slaska.policja.gov.pl

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, chorzowscy policjanci czuwają nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów epidemiologicznych. Funkcjonariusze przeprowadzają dodatkowe patrole na ulicach oraz kontrolują osoby objęte kwarantanną.

W związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zostały wprowadzone kolejne obostrzenia. Policjanci cały czas czuwają nad ich przestrzeganiem. Dlatego na ulicach miasta, możemy spodziewać się większej ilości patroli, w tym patroli pieszych pełnionych wspólnie z funkcjonariuszami innych służb oraz wojskiem. Policja wykorzystuje niekonwencjonalne metody, są to m.in.: patrole z wykorzystaniem dronów.

Policjanci sprawdzają, czy w nikt nie przebywa w miejscach objętych zakazem, czyli w parkach i skwerach. Również osoby naruszające przepisy związane z poruszaniem się w miejscach publicznych, muszą spodziewać się reakcji policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają również, czy przemieszczanie się jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami życiowymi, takimi jak podróż do i z pracy czy też z potrzebą zaopatrzenia się w aptece.

Trwają wzmożone kontrole u osób poddanych kwarantannie. Policjanci takie sprawdzenia mogą wykonywać w jednym miejscu nawet kilka razy dziennie o różnych porach. Musimy również pamiętać, aby zainstalować aplikację „Kwarantanna domowa” – od 1 kwietnia jest to obowiązkowe u osób objętych kwarantanną. To ułatwi pracę służb i umożliwi skuteczniejszą walkę z wirusem.

– Osoby, które łamią obowiązujące prawo, muszą liczyć się z konsekwencjami. Od zeszłego tygodnia zostały zaostrzone kary nawet do 30 000 złotych wobec tych, którzy nie przestrzegają kwarantanny. Teraz również osoby, które bez uzasadnionej przyczyny korzystać będą z przestrzeni publicznej, przebywać w miejscach wyłączonych z użytkowania lub naruszać pozostałe przepisy, muszą liczyć z karą — może to być mandat, skierowanie wniosku do sądu lub nawet grzywna inspekcji sanitarnej sięgająca od 5 000 to 30 000 złotych – przypomina chorzowska Komenda Policji

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości