KPR Ruch. Nowe kontrakty i dwa rozstania

KPR Ruch. Nowe kontrakty i dwa rozstania
Magdaleny Drażyk (druga z prawej) nie zobaczymy już w Ruchu. Z kolei Karolina Jasinowska (z prawej) przedłużyła kontrakt z "Niebieskimi"Fot. Marcin Bulanda

Katarzyna Masłowska i Karolina Jasinowska pozostają w Ruchu na kolejny sezon. Z Chorzowa odchodzi za to najskuteczniejsza zawodniczka Magdalena Drażyk, która będzie grać w Piotrcovii.

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował przerwanie rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet, a jednocześnie przyspieszenie działań z myślą o przyszłym sezonie. Prezesi KPR Ruch Chorzów już teraz kompletują kadrę na kolejną edycję ligi (przypomnijmy: mimo zajęcia ósmego miejsca Ruch pozostał na najwyższym szczeblu, gdyż odstąpiono w tym roku od spadków).

Koszulkę z „eRką” nadal zakładać będą dwie doświadczone zawodniczki – Karolina Jasinowska oraz Katarzyna Masłowska. Ta pierwsza już teraz zasługuje na miano klubowej legendy. Gra w Ruchu od sezonu 2004/05.

„Masło” ma krótszy staż (jest zawodniczką pierwszego zespołu od sezonu 2012/13), ale odgrywa równie ważną rolę. Jest kapitanem, prowadzi także drużynę juniorek Ruchu.

– Większość dziewczyn, którym kończyły się kontrakty, udało nam się zatrzymać w Ruchu. Nowe umowy podpisały także Klaudia Grabińska, Karolina Kuszka, Dominika Nimsz, a już wcześniej przedłużyliśmy współpracę z Patrycją Chojnacką i Joanną Rodak – informuje Krzysztof Zioło, wiceprezes KPR Ruch.

Z Ruchem pożegnały się dwie zawodniczki. Klaudii Cygan skończyło się wypożyczenie z Piotrcovii, zaś Magdalena Drażyk nie zdecydowała się przedłużyć kontraktu z „Niebieskimi”.

– Rozmawialiśmy o nowej umowie, ale Magda uznała, że potrzebuje nowego wyzwania. Dziękujemy jej, podobnie jak Klaudii, za grę w naszym klubie – dodaje wiceprezes KPR Ruch.

O ile Cygan w minionym sezonie rzadko pojawiała się na boisku, o tyle Magdalena Drażyk była jedną z czołowych postaci chorzowskiej drużyny. Występowała w Ruchu przez siedem sezonów, w ostatnim czasie była najskuteczniejszą zawodniczką drużyny (72 gole w 19 meczach sezonu 2019/20).

– Czas spędzony w Ruchu będę wspominać bardzo dobrze, ale teraz chcę spróbować czegoś innego, polepszyć swoje umiejętności. Przechodzę do Piotrcovii – powiedziała nam Magdalena Drażyk (której poświęcimy oddzielny tekst w czwartek).

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Ruch pochwalił się pierwszym wzmocnieniem. Trzyletni kontrakt podpisała 21-letnia rozgrywająca Natalia Kolonko (ostatnio grająca w I-ligowym SPR Olkusz). Do kadry wraca także – po wyleczeniu kontuzji – Viktoria Tyszczak.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa