Kradzież i atak nożem na rynku w Chorzowie

Kradzież i atak nożem na rynku w Chorzowie
Policja ujęła sprawcę chwilę po popełnieniu przestępstwa.Fot.: Komenda Policji w Chorzowie

Mundurowi z chorzowskiej drogówki zatrzymali 18-letniego bytomianina, który chwilę wcześniej na rynku w Chorzowie ugodził nożem 35-latka. Do zdarzenia doszło kiedy mężczyzna gonił nastolatka, który dopuścił się kradzieży w sklepie.

W trakcie kontroli centrum przesiadkowego w Chorzowie do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego podbiegł mężczyzna i poinformował ich, że przed chwilą na rynku młody mężczyzna ugodził nożem innego mężczyznę. Po upewnieniu się, że pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej udziela inna policyjna załoga, mundurowi z drogówki ruszyli w pościg za sprawcą. Jadąc ul. Kościuszki, zauważyli 18-latka i niezwłocznie go zatrzymali. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy. Jak ustalili, około 19:30 do jednego ze sklepów w rejonie rynku weszły trzy osoby i po chwili go opuściły. Wówczas jeden z klientów poinformował właściciela, że osoby te chyba ukradły cos ze sklepu. Właściciel wybiegł za nimi i próbował ich złapać, a do pościgu dołączyło się jeszcze dwóch mężczyzn. W pewnym momencie udało im się chwycić jednego ze sprawców. Wówczas ten wyciągnął nóż i ugodził jednego z nich.

Bytomianin usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet 25-letni pobyt w więzieniu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości