Sezon ChLF przedwcześnie zakończony. Irex Gaz mistrzem

Sezon ChLF przedwcześnie zakończony. Irex Gaz mistrzem
Piłkarze Irex Gazu - na zdjęciu Artur Kubicki (tyłem) i Rafał Górny - po raz kolejny zwyciężyli w rozgrywkach ChLFFot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF FLASH

Organizator Chorzowskiej Ligi Futsalu – Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu – podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/20 w związku z pandemią koronawirusa. Na razie nie wiadomo, czy uda się dokończyć rywalizację o Puchar Ligi.

Gdyby wszystko odbywało się zgodnie z planem, w najbliższy weekend zespoły I i II ligi rozegrałyby mecze ostatniej kolejki. Chorzowska Liga Futsalu została jednak w marcu zawieszona – w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Chorzowa oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia (z 20.03.2020 r.) obiekty Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu pozostają zamknięte do odwołania.

W tej sytuacji organizator rozgrywek ogłosił decyzję ws. sezonu 2019/20.

„Sezon 2019/2020 Chorzowskiej Ligi Futsalu został zawieszony w dn. 12 marca 2020. Z uwagi na brak możliwości dokończenia rozgrywek w określonych wcześniej ramach czasowych, została podjęta decyzja o jego zakończeniu” – czytamy w komunikacie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, organizatora rozgrywek ChLF.

Liga została przerwana po rozegraniu 17 z 22 zaplanowanych kolejek. Klasyfikację po 17 kolejkach uznano za klasyfikację końcową. Co to oznacza?

Mistrzem Chorzowa został Irex Gaz, który w 17 meczach zgromadził 48 pkt. Srebro przypadło Budoserwisowi (46 pkt.), a brąz – beniaminkowi Bryce (30 pkt.).

Irex Gaz wygrał ChLF po raz trzeci z rzędu, a już ósmy w historii (wcześniej w latach 2003, 2004, 2013, 2014 i 2015 jako Marex). Budoserwis prowadził praktycznie przez cały sezon. 1 marca niespodziewanie zremisował z ekipą Danmar Kuś. Strata okazała się bardzo kosztowna.

Do II ligi spada AC Hilda (11. miejsce). Już wcześniej z rozgrywek I ligi wycofany został – po trzech walkowerach – zespół Wspólnie dla Chorzowa.

Awans do I ligi uzyskały dwie najlepsze drużyny zaplecza elity: Autor Team (43 pkt.) oraz Dam Pack Kalimex (38 pkt.). O sporym pechu mogą mówić piłkarze trzeciej w tabeli Contry, którzy również zdobyli 38 pkt., z Dam Packiem zremisowali 2:2, ale mają nieznacznie gorszy bilans bramkowy (zadecydowały… dwa gole).

Sprawą otwartą pozostaje dokończenie Pucharu Ligi. Przypomnijmy, że w listopadzie do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn. Wyłoniona została ósemka, która w dwa majowe weekendy (9.05. oraz 16-17.05.) miała walczyć o trofeum.

„Decyzja odnośnie dokończenia Pucharu Ligi nie została jeszcze podjęta” – informują organizatorzy.

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Ligi to: Irex Gaz – Riker-Silesia, AC Hilda – Contra, Budoserwis – Bryka oraz Mateco – Victoria Klimzowiec.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa