Do zakupów maseczka. Akcja dla seniorów

Maseczki szybko rozchodziły się w każdym z 10 punktów.Fot.: M. Śliwa

5000 maseczek trafiło w ręce chorzowskich seniorów. Wszystko za sprawą pracowników wodociągów, wolontariuszy i harcerzy, którzy dziś przed chorzowskimi marketami od 10:00 do 12:00 rozdawali maseczki mieszkańcom w starszym wieku.

Maseczki uszyte w Centrum Integracji Międzypokoleniowej rozdawane były w dziesięciu miejscach w całym mieście. W każdym z punktów rozdano po 500 maseczek i ulotek przypominających o tym, jak efektywnie używać nakrycia twarzy. Akcja odbyła się w godzinach ustawowo zarezerwowanych na zakupy dla seniorów. W ten sposób środki bezpieczeństwa trafiły właśnie do tej, najbardziej narażonej grupy. Seniorzy chętnie sięgali po darmowy prezent, często zwracając uwagę na bogatą kolorystykę maseczek.

„Maseczka dla seniora” to wspólna akcja Urzędu Miasta, Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Centrum Integracji Międzypokoleniowej, ADM, ADM Serwis i Centrum Przedsiębiorczości. Od poniedziałku do piątku w od 8:00 do 16:00 działa specjalna infolinia Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Seniorzy, którzy pozostają w domach mogą zadzwonić na numer 695 563 067 lub 32 245 93 40 i poprosić o dostarczenie maseczki. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa