Nastolatku, ciężko znosisz kwarantannę? Zadzwoń po wsparcie

Nastolatku, ciężko znosisz kwarantannę? Zadzwoń po wsparcie

Sytuacja wywołana epidemią COVID-19, odizolowała dzieci i młodzież od szkoły i rówieśników. Pod numerem 116 111 działa darmowy, ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Wykwalifikowani konsultanci udzielą niezbędnej pomocy i wsparcia.

Każdego dnia, przez całą dobę, gupa przeszkolonych konsultantów jest gotowa aby odebrać setki telefonów od dzieci potrzebujących wsparcia, opieki i ochrony. W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia osób kontaktujących się z Telefonem 116 111, konsultanci podejmują interdyscyplinarne interwencje, mające na celu przywrócenie dzieciom i młodzieży poczucia bezpieczeństwa i zapewnienie niezbędnej pomocy. Telefon Zaufania 116 111 działa już ponad 11 lat, a jego konsultanci co rocznie odbierają setki tysięcy połączeń i anonimowych wiadomości online przesłanych przez stronę www.116111.pl.

Aktualnie telefon i strona 116111 to nie tylko pomoc w trudnych sprawach, ale również porady dla młodzieży jak przetrwać ten czas i co robić w domu podczas kwarantanny. Szczegółowe porady dostępne są na stronie internetowej Telefonu Zaufania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości