Tradycyjny Ostatni Dzwonek w Ogrodach Słowaka. Uczniowie oglądali transmisję z domów

Społeczność Słowaka pożegnała dziś tegorocznych maturzystów.Fot.: M. Śliwa

Zakończył się rok szkolny dla uczniów trzecich klas szkół średnich. Część z chorzowskich placówek oświatowych zdecydowała się zorganizować pożegnanie maturzystów w internecie. Ostatni dzwonek online wybrzmiał w Słowaku.

Przez lata uczniowie I ULO im. Juliusza Słowackiego spotykali się w ostatni piątek kwietnia w Ogrodach Słowaka, aby się pożegnać i życzyć powodzenia na maturach. Tradycja została podtrzymana, choć w innej formie. Uczniowie uczestniczyli w transmisji na żywo ze szkolnego patio. Uroczystość rozpoczęło odtworzenie chorzowskiego hejnału, a po nim wykonany na żywo przez Dominika Wołowczyka hymn szkoły.

Przemysław Fabjański, dyrektor szkoły, podziękował społeczności szkolnej za postawę w trudnym czasie, życzył powodzenia maturzystom i wyraził nadzieję na szybkie spotkanie na żywo. W trakcie transmisji dotarła do wszystkich wiadomość o nowym terminie matury, który ustalony został na 8 czerwca.

– Miesiąc opóźnienia to nie tak dużo. Wykorzystujemy ten czas do powtórki materiału, dzięki czemu lepiej będziemy przygotowani do egzaminu – skomentował Dominik Wołowczyk, uczeń I ULO.

Choć pojawiła się informacja dotycząca matur, to tegoroczni absolwenci nadal muszą uzbroić się w cierpliwość. Dyrekcja szkoły rozważa różne scenariusze, jak i kiedy miałoby się odbyć rozdanie świadectw, lecz na ostateczną decyzję uczniowie muszą jeszcze poczekać.

W szczytowym momencie transmisję z Ogrodów Słowaka śledziło 230 osób. Całość zakończyła przygotowana przez uczniów Baśń o Maturzystach i symboliczny ostatni dzwonek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa