Reklama:


Projektowanie wnętrz- najnowsze trendy

Projektowanie wnętrz- najnowsze trendy

Każdy zastanawiał się nad tym, co przyniosą tegoroczne trendy wnętrzarskie. Na co możemy liczyć tym razem? Sezon 2020 z pewnością kończy z nudą! We wnętrzach pojawia się więcej odważniejszych kolorów, królują metaliczne wykończenia, a z pozoru niepasujące do siebie wzory florystyczne, geometryczne i zwierzęce nadają niepowtarzalny klimat. Jednak to nie koniec nowości! Nie należy zapominać również o tym, jak ważną rolę odgrywają żywe rośliny, interesujące dywany oraz niepowtarzalne meble. Poniżej przedstawiamy jedne z najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz na ten rok.
Ważna rola natury

Ważna rola natury

Już od dawna mówi się o tym, że rok 2020 będzie początkiem zupełnie innej dekady projektowania przestrzeni wnętrz. Ważny trendem będzie design biofilny, który nawiązuje do więzi człowieka z przyrodą i poprawy samopoczucia. Czy da się, zatem przenieść świat zewnętrzny do wnętrza naszych domów?  Poprzez nieograniczony dostęp do światła słonecznego. Z tego powodu, powstaje coraz więcej projektów z dużymi oknami bez dodatkowych żaluzji, czy rolet. 

Kolejnym symbolem, który nawiązuje do biofilnego wnętrza jest wykorzystanie samych naturalnych materiałów. Mowa na przykład o bambusie, wełnie, kamieniu, suszonych trawach, czy terakocie. Wybór z pewnością mamy ogromny, a pozytywny wpływ przyrody na nasze samopoczucie, jest z pewnością nieoceniony. Kolejnym niezwykle ważnym detalem jest wpisanie w nasze wnętrze żywych roślin. Mogą pojawiać się dosłownie wszędzie. Od połaci ścian, przez zielone sufity, skończywszy na zdobionych regałach. Osoby, nieco bardziej odważne, instalują również obiekty nawiązujące do żywiołu wody.

Zmiany klimatyczne a wnętrza domów w 2020 roku

Sytuacja związana ze zmianami klimatycznymi oraz poważne problemy związane z wyczerpującymi się zasobami naturalnymi sprawiają, że zmienia się również branżą wnętrzarska. Producenci materiałów wykończeniowych, dekoracji, czy mebli, zaczynają sięgać po niecodzienne surowce. Wśród najpopularniejszych są np. elementy z materiałów recyklingowych, które opierają się na naturalnych opadach. 

Jednak to nie koniec! Zgodnie z zasadą less waste producenci wybierają poddane recyklingowi drewno, papier, metal, plastik i szkło. Najczęściej wykorzystuje się do  tworzenia stolików, elementów dekoracyjnych lub lamp. 

Kolejnym działem, w którym zobaczymy zmiany będą wytwórcy elementów takich jak na przykład panele, płytki podłogowe, czy deski. W jaki sposób ta grupa producentów wprowadza korzystne zmiany? Sposobów jest coraz więcej, jednak najczęściej uzyskują to za pomocą pozyskiwania prądu ze źródeł odnawialnych, zmniejszenie wykorzystania wody oraz wprowadzania szkła z odzysku.

Rok 2020 w aranżacji wnętrz z pewnością przyniesie jeszcze więcej nowości, jednak powyższe należy do tych, które projektanci wskazują najczęściej. Pamiętajmy również o tym, że ten czas należy również do marmuru oraz betonowych ścian, czy kamieni.

Sprawdź nowoczesne projekty wnętrz śląskiej firmy mono

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości